Upravit stránku
26. 03. 2021

Můj den v karanténě: #34


Žádné společné tréninky v hale či v posilovně, žádné zápasy. Pardubičtí basketbalisté momentálně procházejí dvoutýdenní karanténou. Jak tyto dlouhé dny tráví rozehrávač Michal Svojanovský?

Odpověď by se dala v kostce shrnout do tří stěžejních bodů:

  1. online výuka
  2. online tréninky
  3. online hry se spoluhráči

"Snažím se vstávat v 8 hodin ráno. První věc, kterou začíná můj den, je hudba," řekl Svojda, jakým způsobem se ráno nejlépe naladí na pozitivní notu. "Pak si dám nějakou snídani a jdu si sednout k online výuce."

Právě studium je pro něj momentálně prioritou. "Většinu času trávím u učení," souhlasně přikývl devatenáctiletý basketbalista. "Snažím se připravit na různé testy, úkoly a na blížící se maturitu." Jaké předměty má tak říkajíc v malíčku a jaké naopak musí hodně drtit? "No, těžká otázka," zamyslel se. "Musím říct, že já nepodléhám žádnému tlaku, učení jde krůček po krůčku. Největší strach mám asi ze sportovního managementu či účetnictví, nejvíce v klidu se naopak cítím u angličtiny."

Odpolední program má autor 32 bodů v NBL přece jen pestřejší.

"Každé odpoledne se snažím plnit zadané úkoly, které nám dává Skřivy či Nicolle," zmínil pravidelné tréninky, které připravují pro celý tým kondiční trenér Martin Skřivánek s fyzioterapeutkou Nicolle Kubačákovou. "Taky chodím na procházky se psem, abych si trochu vyčistil hlavu, a snažím se v téhle době zapracovat na svých kuchařských dovednostech," přiřadil se po bok svých spoluhráčů - kuchařů Josefa Potočka, Kamila Švrdlíka, Ondřeje Výchy a (částečně) i Prokopa Slaniny. "Nevařím každý den, ale většinou si něco udělám buď sám, nebo mamka, té to jde," usmál se.

Michal Svojanovský, po Tomášovi Dvořákovi druhý nejmladší hráč Beksy, je též vášnivým hráčem v online prostředí. "Večer se s kamarády většinou odreagujeme u nějakých her. Kdo mě zná, tak ví, jakej jsem hráč a kolik toho nahraju," znovu se rozesmál. "Netajím se tím, že u počítače trávím hodně času, nedělá mi problém hrát různé hry celé večery."

Co konkrétněji znamená formulace Kdo mě zná, tak ví, jakej jsem hráč?

"Moji kamarádi dobře vědí, jaký jsem hráč co se týče mé horké hlavy, ale zároveň umím překvapit a hrát skvěle," pokračoval se smíchem. Jednu vadu na kráse však přece jen našel. "V našem týmu bohužel většina kluků hraje na konzolích, já jsem spíše počítačový typ." Stejně jako jeho spoluhráči, i Svojda už se nemůže dočkat, až bude moci online hry vyměnit za reálnou hru na basketbalové palubovce. "Do haly se těším moc, hlavně na to zápasové tempo a na nadcházející závěr sezony, kdy půjde do tuhého," vyhlíží rozehrávač Beksy blížící se vyvrcholení Kooperativa NBL.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti