Upravit stránku

Jr. NBA League

Jr. NBA je basketbalová soutěž pro žáky základních škol, která se v letošním roce premiérově hrála i v České republice. Zúčastnilo se jí 30 základních škol, které byly po vzoru zámořské NBA rozděleny do dvou konferencí a v nich do šesti divizí.

Draft se uskutečnil v úterý 11. října v pražské hale Královka a zúčastnili se ho nejen zástupci všech škol, ale i první dva čeští basketbalisté, kteří si zahráli v NBA: Jiří Zídek a Jiří Welsch, jenž je patronem tohoto projektu.

Každá základní škola nesla název jednoho týmu NBA. Družstva byla složena z chlapců a děvčat ročníků 2005 a 2006. V základní fázi se odehrály tři turnaje, na které navázala konferenční finále, celá juniorská liga vyvrcholila závěrečným Final-4 v Praze na Královce. Pořadatelem turnajů Divize D byl klub BK JIP Pardubice.

Pět zástupců východočeského regionu působilo ve Východní konferenci, konkrétně v Divizi D.

A jaké názvy klubů NBA jednotlivé školy nesly?

Draft rozhodl o tom, že ZŠ Studánka Pardubice oblékala dresy Clevelandu Cavaliers, ZŠ Josefa Ressla Pardubice hrála v barvách Indiany Pacers, další pardubická ZŠ Polabiny 3 nesla logo Detroitu Pistons. ZŠ Přelouč Masarykovo náměstí hrála za Chicago Bulls a ZŠ Zámecká Litomyšl za Milwaukee Bucks.

Všechny tři turnaje Divize D v rámci základní skupiny, v nichž se týmy utkaly dvakrát každý s každým, proběhly v pardubické hale Dukla, a to ve dnech 20. října, 3. listopadu a 11. listopadu.

Konečné pořadí:

1. Memphis Grizzlies
2. Milwaukee Bucks (ZŠ Zámecká Litomyšl)
3. Sacramento Kings

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti