Upravit stránku
25. 03. 2021

Můj den v karanténě: #24


Žádné společné tréninky v hale či v posilovně, žádné zápasy. Pardubičtí basketbalisté momentálně procházejí dvoutýdenní karanténou. Jak tyto dlouhé dny tráví křídelník Ondřej Výcha?

"Na rozdíl od dalších kluků nemám tolik volného času, protože hodně mi ho zabere škola," předeslal dvaadvacetiletý basketbalista. Jaký obor a kde studuje? "Management podniku na Univerzitě Pardubice. Studium mě baví, i díky super partě mladých lidí." Když už jsme narazili na školu, jak je to s oblíbeností a neoblíbeností jednotlivých předmětů? "Nejradši mám předmět finanční a kapitálové trhy, naopak nejvíce se trápím s matematikou," pousmál se hráč přezdívaný Rafan.

Vraťme se ale na začátek dne.

Pardubický tým je v karanténě už téměř dva týdny.

V kolik hodin Ondra vstává a co obvykle dělá ihned po probuzení? "Většinou vstávám v 7:15 a zkontroluju mobil, podívám se na výsledky NBA," prozradil, že bedlivě sleduje zámořskou soutěž. "Můj oblíbený tým jsou Los Angeles Lakers. Fandím jim už asi deset let, začalo to díky Kobemu Bryantovi. Ještě taky koukám na výsledky Portlandu, kde mě zajímá Carmelo Anthony."

Část každého dne vyplňují pravidelné společné online tréninky s kondičním trenérem Martinem Skřivánkem. "Kromě těchto tréninků přes Zoom se snažím cvičit sám s vlastní vahou a dělám dechová cvičení. Volný čas využívám i k četbě." Jednu zálibu má Ondřej Výcha stejnou, jako většina jeho vrstevníků z řad spoluhráčů. "Hodně hrajeme hry na Xboxu, hlavně s Tkadlim a Dvořkou. Nejčastěji hrajeme NBA a fortnite, vždycky je to hodně vyrovnané a vyhrocené," pousmál se. "Když jeden z nás prohraje, hned chce hrát znovu."

Pokud jde o stravování, Josef Potoček (Můj den v karanténě: #13) s Kamilem Švrdlíkem (Můj den v karanténě: #9) uvedli, že většinu jídel si připravují sami. Jak je na tom v tomto směru Ondra? "V sezoně to mám přibližně půl na půl, někdy si jídlo objednávám, někdy si uvařím. Teď, jak mám více času, převažuje vaření." Jaké pokrmy si rád připravuje? "Mám k dispozici stolní gril, takže určitě rád griluji, k tomu si připravuji jako přílohu šopský salát," prozradil své oblíbené jídlo.

Pozitivní zprávou je, že karanténa už se blíží ke konci, již v sobotu hráči Beksy budou moci vyběhnout k prvnímu tréninku po jejím skončení. "Když se nad tím zamyslím, tak mi to uteklo celkem rychle. Samozřejmě už se moc těším do haly, i když se dá očekávat, že několik prvních tréninků určitě bude náročných," doplnil Ondřej Výcha.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti