Upravit stránku
23. 03. 2021

Můj den v karanténě: #13


Žádné společné tréninky v hale či v posilovně, žádné zápasy. Pardubičtí basketbalisté momentálně procházejí dvoutýdenní karanténou. Jak tyto dlouhé dny tráví křídelník Josef Potoček?

Ráno vstanu a... "Pustím si hudbu a hned si připravím snídani," odpověděl Pepíno na otázku, jaká je první věc, kterou udělá bezprostředně po probuzení. V kolik hodin vstává? "Normálně kolem sedmé hodiny, ale teď, když jsme v karanténě, tak v osm."

V 10 hodin začíná společný online trénink v aplikaci Zoom, pod vedením kondičního trenéra Martina Skřivánka.

Někdy je na programu jedna tréninková fáze, jindy dvě.

Následuje oběd. "Můj pondělní oběd byly gnocchi s kuřecím masem a se špenátem, to celé ve smetanové omáčce." Vaří si Pepíno převážně sám, nebo spíš využívá rozvážkové služby? "Jak kdy, někdy si vařím, někdy objednávám. Zrovna tohle jsem si uvařil sám," pousmál se. Na co ze svého kuchařského umění je nejvíce pyšný? "No, pyšný asi na nic, neumím omáčky atd. Spíš uvařím takové ty klasiky, ale nejradši dělám cokoliv v sýrovo smetanové omáčce," prozradil své oblíbené jídlo.

Jak Pepíno tráví volný čas, jehož je v karanténě dost a dost?

"Hodně času zabiju u her se svými spoluhráči, taky hodně často koukám na filmy a seriály. Jinak kromě společných tréninků sám posiluji s vlastním tělem a cvičím jógu." Pokud jde o hraní her, jak často hraje a kdo z týmu je v této činnosti opravdu top? "Kolik času strávím u her, to nedokážu odhadnout, ale teď je to dost," přiznal křídelník, jehož zápasový průměr v dosavadním průběhu Kooperativa NBL činí 8,2 bodu - v posledních čtyřech utkáních před karanténou to bylo dokonce výborných 13,3 bodu. "Nejvíc hraju asi s Davidem Škrancem, T. J., Jakubem Mereššem a Stanleym (vedoucí týmu Lukáš Rous). Dobrej je v tom Dejv."

A zmíněné filmy a seriály? "Momentálně koukám na seriá Saul. Co se týče filmů, naposledy jsem si pustil Přes prsty."

Stejně jako ostatní hráči, i Pepíno už se těší, až bude moci obout basketbalové boty a vyběhnout na palubovku. "Samozřejmě, že nikdo není rád, když je tak dlouho zavřený doma a nikam nemůže, ale nějak se ta karanténa zvládnout musí, musíme to vydržet. Už se ale těším do haly, až si sáhnu na míč a konečně si vystřelím," doplnil Josef Potoček.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti