O pohár ministryně

Sportovní liga ZŠ o pohár ministryně školství

Sportovní liga základních škol o Pohár ministryně školství byla soutěž v sedmi vybraných sportech, určená žákům 2. stupně ZŠ, nebo odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií z celé ČR. Jejími pořadateli byly Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Účastníky soutěže se staly školy, které se zapojily se svými družstvy do jakéhokoliv postupového kola Sportovní ligy ZŠ v šesti různých sportech – atletice (Pohár Rozhlasu s Českou spořitelnou), minifotbalu, basketbalu, florbalu, volejbalu, házené a plavání. Dvoudenní finálový turnaj v basketbalu se uskutečnil ve dnech 26. a 27. dubna 2017 v Pardubicích, jeho spolupořadatelem byl BK Pardubice. Patronem basketbalového turnaje byl tehdejší kapitán pardubických basketbalistů Radek Nečas.