Upravit stránku
25. 03. 2021

Můj den v karanténě: #6


Žádné společné tréninky v hale či v posilovně, žádné zápasy. Pardubičtí basketbalisté momentálně procházejí dvoutýdenní karanténou. Jak tyto dlouhé dny tráví pivot Prokop Slanina?

Ještě si také pamatujete, jak "rádi" jste v dětství vynášeli odpadkový koš?

Autor tohoto článku má dodnes v živé paměti, že tuto činnost "velmi miloval" zejména 5. prosince večer...

Ale zpět k Prokymu, který ji v těchto dnech vykonává zcela dobrovolné - a rád. "Vynášení odpadkového koše jsem si hodně oblíbil, protože si aspoň trochu užiju čerstvého vzduchu," pousmál se s odkazem na probíhající karanténu. Čemu dalšímu se s oblibou věnuje? "I když jsme zavření doma, tak se snažím volný čas nějak produktivně využít. Hodně čtu, vylepšuji mé kulinářské schopnosti a občas uklízím."

Nedílnou součástí každého všedního dne jsou pro všechny hráče Beksy společné tréninky, které probíhají v aplikaci Zoom. "V karanténě se udržuju v kondici hlavně díky Skřivimu a jeho kondičním tréninkům," zmínil Proky online přípravu, kterou denně ordinuje kondiční trenér Martin Skřivánek ve spolupráci s fyzioterapeutkou Nicolle Kubačákovou. "Také často využívám rotoped."

Jakou věc pětadvacetiletý pivot udělá každé ráno bezprostředně poté, co se probudí?

"Hned po probuzení si dělám snídani a přečtu si zprávy na internetu. Pak si většinou čtu a dělám rámus v kuchyni, abych nenápadně probudil přítelkyni," prozradil zajímavou strategii, kterou jistě každá žena ocení. Pokud jde o stravování, Proky si o sobě netroufá říct - jistě především díky své vrozené skromnosti -, že se považuje za top kuchaře v pardubickém týmu. "Nejsem žádný kuchař. Nejlépe umím připravit asi pečené maso se zeleninou a americkými brambory."

Když přišla řeč na vyplnění volného času, absolvent Fordham Univerzity zmínil mimo jiné četbu. Jakou knihu má momentálně rozečtenou? "Právě čtu "The power of When" od Michaele Breuse," předkládá zajímavý tip. A jakým typem čtenáře je? Dokáže knihu přečíst jak se říká jedním dechem? " Ano, pokud mě knížka baví, tak jsem schopný ji přečíst během jednoho dne," souhlasně přikývl.

Na závěr naznačil, jak moc se (nejen on sám) těší na znovuobnovení tréninkového procesu. "Ve volném čase se samozřejmě také věnuji své přítelkyni, která se, stejně jako já, už nemůže dočkat, až mi opět začnou tréninky," uzavřel navzdory karanténě stále dobře naladěný Prokop Slanina.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti