Upravit stránku
04. 09. 2021

Vítězný vstup do poháru


Cenná výhra v přípravě! I ve značně okleštěné sestavě Beksa porazila Olomoucko rozdílem 14 bodů a zapsala své první vítězství v rozbíhajícím se Federálním poháru.

TIPSPORT FEDERÁLNÍ POHÁR:

BK Redstone Olomoucko vs. BK JIP Pardubice 74:88
(22:21, 8:19, 22:25, 22:23)

Bez zraněného Petra Šafarčíka, Michala Svojanovského a také Prokopa Slaniny, s nímž se klub dohodl na předčasném ukončení hráčského kontraktu (více čtěte zde: Prokop Slanina končí v Bekse) jsme odehráli úvodní duel Federálního poháru. Téměř celé utkání jsme byli vpředu (33 minut), nejvíce o 15 bodů, a byť se soupeř v závěru přitáhl na tříbodový rozdíl, díky proměněným tříbodovým pokusům Davida Pekárka a Tomáše Vyorala jsme hráli kontrolovanou koncovku. "Koncovka byla taková divoká, protože mám pocit, že Olomoucku tam v poslední čtvrtině spadlo snad všechno. Naštěstí jsme se udrželi ve vedení a Vyo s Pekym trefili v závěru těžké trojky, což rozhodlo, tím jsme definitivně zlomili soupeřův odpor," hodnotil vítězný zápas rozehrávač Michal Svoboda.

Průběh utkání

Hned od začátku provázely naši okleštěnou podkošovou sestavu problémy s fauly: Kamil Švrdlík s Dantezem Waltonem měli již po třech minutách hry po dvou osobních chybách, střídající Vojtěch Kalný nasbíral za necelé čtyři minuty tři fauly. Právě Kamil Švrdlík byl v úvodu velmi aktivní a rychle nastřádal 9 bodů (7. minuta - stav 11:15), ovšem Olomoucko šňůrou 7:0 otočilo průběžný stav.

Na startu druhé čtvrtiny jsme po smršti úspěšně zakončených rychlých protiútoků znovu vedli (poměr bodů z rychlých protiútoků v prvním poločase byl 3 - 13) a v 18. minutě úspěšně šestkující David Pekárek poprvé navýšil rozdíl na dvouciferný (28:38).

Vyšel nám i vstup do druhé půle: Kamil Švrdlík košem s faulem a následně Tomáš Vyoral přesnou dvojkou posunuli stav na 32:45. V polovině třetí čtvrtiny se Olomoucko přitáhlo na 40:47, ovšem i díky čtyřem tříbodovým akcím (Michal Svoboda 2 trojky, David Pekárek trojka a Tomáš Vyoral košem s faulem) jsme znovu odskočili a 11 minut před koncem už jsme byli vpředu o slibných 15 bodů (stav 49:64). Na přelomu posledních dvou čtvrtin se soupeř opět přiblížil šňůrou 10:1 na šestibodový rozdíl (stav 59:65). Skórující Michal Svoboda s Josefem Potočkem nám vrátili dvouciferný náskok (35. minuta - 59:70), jenže Olomoucko i díky třem trojkám kousalo téměř až do konce. Koncovku jsme museli hrát bez vyfaulovaných stěžejních pivotů Kamila Švrdlíka a Danteze Waltona. Do poslední dvouminutovky se šlo za stavu 72:75, ale David Pekárek s Tomášem Vyoralem nám svými trojkami dali definitivní jistotu (72 sekund před koncem 72:84).

"Po dlouhé cestě nám chvilku trvalo, než jsme se dostali do tempa. Co se týče fyzické stránky, měli jsme problém hlavně pod košem, protože Olomoucko hrálo výborně přes své pivoty. To byla největší překážka, které jsme museli čelit," řekl Michal Svoboda. Jaká pozitiva z naší hry by vyzvedl? "Určitě rychlou hru. Na to, že jsme hráli po tak dlouhé cestě, jsme dokázali hrát rychle dopředu. Měli jsme hodně výběhů do rychlých protiútoků, kdy jsme zakončovali v situacích 2 na 1 nebo 3 na 2, což nám dalo určitou výhodu, protože jsme se na koše nadřeli méně než Olomoucko," doplnil autor 16 bodů.

Bodovým lídrem Beksy byl Tomáš Vyoral. "Určitě to byl náročný zápas, už kvůli té cestě. V české lize cestujeme nejdál do Opavy, což je nějaké 4 hodiny. Přesto jsme neměli úplně špatný začátek, nicméně jsme toho moc neubránili," poukázal Vyo na 22 inkasovaných bodů v první čtvrtině. "Myslím si, že hodně pozitivní byla naše obrana v druhé čtvrtině, kdy jsme soupeře dokázali přitlačit, naopak sami jsme dávali jednoduché koše a právě v téhle pasáži jsme si vytvořili rozhodující náskok, který jsme pak kontrolovali. Ve čtvrté čtvrtině nás sice soupeř dotahoval, ale vždycky jsme byli schopní nějakým způsobem odpovědět a koncovku už jsme si pohlídali," doplnil s 25 body top-skórer utkání.

Druhé utkání v základní skupině Beksa odehraje v neděli 5. září proti domácí Spišské Nové Vsi (11 hodin).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti