Upravit stránku
03. 09. 2021

Prokop Slanina končí v Bekse


TISKOVÁ ZPRÁVA - Šestadvacetiletý pivot Prokop Slanina již nebude oblékat pardubický dres.

Původně tříletý kontrakt měl sice vypršet až po nadcházející sezoně 2021/2022, ovšem kvůli Prokopovu dlouhodobému zranění se klub s hráčem dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

Prokop Slanina odehrál v Pardubicích dvě sezony. V sezoně 2019/2020, která byla předčasně ukončena kvůli koronavirové pandemii, nastoupil v Kooperativa NBL k 22 zápasům (průměry 7 bodů + 4,5 doskoku), v uplynulé sezoně 2020/2021 odehrál v NBL 28 utkání (průměry 9,7 bodu + 5,5 doskoku). Pardubickému klubu rovněž pomohl k triumfu v Alpe Adria Cupu, když v 7 zápasech zapisoval průměrně 6,1 bodu + 3,6 doskoku.

Vyjádření hráče Prokopa Slaniny:

"Vzhledem k tomu, že se mi přihodilo zranění, které mě v následujících měsících nepustí do dalších tréninků a zápasů, jsme se s vedením klubu dohodli na ukončení mého kontraktu. Chtěl bych poděkovat Pardubicím za krásné dva roky, které jsem v tomto klubu mohl prožít, cítil jsem se tu jako doma. Rád bych poděkoval vedení za důvěru, kterou mi projevilo, když mě přivedlo z univerzity a trenérům za neustálou snahu posouvat mé a týmové dovednosti na další level. Děkuji také mým spoluhráčům za krásné zážitky, jak na basketbalovém hřišti, tak i mimo něj, a samozřejmě i pardubickým fanouškům, kteří to měli v této době velmi složité, ale i tak si vždy našli cestu, jak nás podporovat k lepším výkonům. Díky moc, Bekso!"

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Prokop k nám přišel před dvěma lety z univerzity jako velký příslib do budoucna. V průběhu svého působení v Bekse to i potvrzoval, jeho výkony se postupně zlepšovaly, avšak opakovaně jej brzdily menší či větší zdravotní problémy, které mu znemožňovaly podávat stoprocentní výkony. Věřili jsme, že ve své třetí sezoně v pardubickém dresu se Proky stane jedním ze základních pilířů naší sestavy a stálicí pod oběma koši. V první fázi přípravného období se však na jednom z tréninků zranil a následná vyšetření bohužel ukázala, že půjde o dlouhodobější problém, tudíž jsme se společně domluvili na ukončení jeho hráčského kontraktu. Rádi bychom Prokymu poděkovali za jeho dvouleté působení v Bekse a zejména mu popřáli úspěšnou rekonvalescenci, aby se mohl vrátit zpět k aktivnímu sportovnímu životu. Co se týče klubu, v současné době intenzivně pracujeme na rozšíření naší podkošové sestavy."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti