Upravit stránku
05. 05. 2017

Semifinále se přesouvá na sever


Nadcházející víkend stráví pardubičtí basketbalisté na severu Čech - v sobotu a v neděli se semifinálová série mezi Beksou a Děčínem přesouvá na soupeřovu palubovku.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 3:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice
sobota 6. 5. v 18 hodin

Po dvou zápasech v Pardubicích je stav série nerozhodný 1-1.

První utkání získal Děčín (více čtěte zde: Drama pro Děčín), druhý duel lépe zvládla Beksa (více čtěte zde: Semifinále je vyrovnané).

Co lze očekávat od pokračování série na severu Čech?

1. Pokračování defenzivní bitvy.

"Očekávám, že i další zápasy série se budou odvíjet od obrany, včetně doskoků," přikývl pardubický trenér Tomáš Bartošek. Zvlášť vypíchl důležitost soubojů o odražené míče. "V této činnosti musíme pokračovat ve zlepšující se tendenci: v prvním zápase měl Děčín 20 útočných doskoků, ve druhém 11. My bychom potřebovali snížit počet útočných doskoků Děčína na co nejnižší číslo."

2. Bitvu o každý míč, zvlášť na doskoku.

Neuhnout ani o milimetr, v žádné situaci! To platilo pro hráče obou týmů v Zápasech 1 i 2 a nepochybně to bude platit i nadále. "Opět bude potřeba být maximálně odolní v osobních soubojích," zdůraznil Bartošek, jenž za další klíčový faktor označil nutnost precizní transition defense. "Musíme eliminovat přechodovou fázi domácích z obrany do útoku, nedovolit jim žádné jednoduché koše."

3. Bouřlivé prostředí.

Fantastická kulisa provázela obě úvodní semifinále v Pardubicích a bouřlivé prostředí lze očekávat i v Děčíně.

"V obou zápasech v naší hale byla velice bouřlivá atmosféra a víme, že bouřlivé prostředí nás čeká i v Děčíně, ale my jsme tam dokázali v letošní sezoně dvakrát vyhrát a věříme, že to zopakujeme," říká Bartošek odhodlaně. Prozatímním top-skórerem série je rozehrávač Lamb Autrey, jenž v úvodních dvou zápasech nastřádal celkem 36 bodů (+18 doskoků a 9 asistencí). Trenérům Levellovi Sandersovi a Tomášovi Bartoškovi bude zřejmě i nadále scházet křídelník David Škranc.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti