03. 05. 2017

Skvěle! Semifinále je vyrovnané

V obtížné pozici Beksa obstála. Poté, co těsně ztratila semifinálový zápas číslo 1, se v Duelu 2 vzepjala k výtečnému výkonu a po 9bodové výhře srovnala sérii s Děčínem na 1-1.

SEMIFINÁLE, ZÁPAS 2:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 72:63
(21:18, 13:10, 15:17, 23:18)

Stav série: 1 - 1

Body: Autrey 21 (+8 d. +5 as.), Půlpán 12 (+4 as.), Švrdlík 11, Pandula 10, Wall 9 (+8 d.), Burnett 5, Nečas 4 - P. Houška 16, Šiška 13 (+6 as.), Pomikálek 8 (+9 d.), J. Houška 6, Bažant 6, Ježek 4, Landa 4, Vyoral 3, Palyza 3

Hráč utkání:
Diváků: 1311

Pardubičtí basketbalisté ještě vystupňovali svůj obranný výkon ze zápasu číslo 1 - ani v jedné čtvrtině dnes nepovolili Děčínu skórovat více než 18 bodů! - a byť ve třetí čtvrtině přišli o jedenáctibodový náskok ze závěru první půle a propadli se do čtyřbodové ztráty, v závěru zkontrolovali důležitou výhru. Výraznou měrou se o ni zasloužil rozehrávač Viktor Půlpán, jenž 9 ze svých dvanácti bodů vtěsnal do rozhodující pasáže na konci třetí čtvrtiny. "Máme první výhru, což je super, ale musíme v tom pokračovat," podotkl Viktor Půlpán.

Poprvé jsme vedli v 6. minutě, kdy Lamb Autrey nahodil na smeč Kamilovi Švrdlíkovi, jenž efektně posunul průběžný stav na 12:11. Ve druhé čtvrtině jsme výrazně přitáhli šrouby v obraně, úsek mezi 14. a 18. minutou jsme ovládli 12:1 a vůbec poprvé v semifinálové sérii jsme byli v dvouciferném vedení - Lamb Autrey trojkoval na 34:23!

Válečníci však do půle stihli pět bodů ze svého manka umazat, díky Šiškovým šestkám a trojce Pavla Houšky.

Nebýt pěti minutých trestných hodů (bilance 6/11), mohli jsme si nést do druhé půle výraznější náskok.

I o šestibodové vedení jsme však záhy přišli.

První koš třetí čtvrtiny sice trefil hned z prvního útoku Dominez Burnett (36:28), jenže pak jsme 4,5 minuty zůstali bodově na suchu - v této pasáži jsme minuli sedm střeleckých pokusů v řadě - a Děčín šňůrou 0:11 otočil!

O chvíli později, po Palyzově přesné trojce, jsme ztráceli 38:42, ale v důležitých okamžicích přispěchal s výrazným bodovým příspěvkem rozehrávač Viktor Půlpán: díky jeho třem trojkám v rozmezí necelých tří minut (!) jsme otočili stav na 49:45 a od té chvíle už jsme byli neustále vpředu.

Důležité okamžiky z poslední čtvrtiny?

V 33. minutě Pavel Houška trojkou snížil na 54:57, jenže na druhé straně okamžitě kontroval taktéž trojkou Dušan Pandula.

Lamb Autrey, jehož fauloval Tomáš Vyoral při tříbodovém pokusu (pro Vyorala šlo o 5. osobní chybu), pak třemi úspěšnými šestkami a o chvíli později i dunkem z protiútoku vytáhl náš náskok na 65:56, a když zkraje poslední minuty tentýž hráč dvěma trestnými hody zaokrouhlil průběžné skóre na 70:60, nebylo o našem prvním vítězství v sérii pochyb. "Teď už se těšíme do Děčína," řekl Viktor Půlpán k nadcházejícím zápasům číslo 3 a 4, které se budou hrát v sobotu a v neděli na severu Čech. "Bude to boj, stejně jako byl tady. My tam jednoznačně pojedeme podat co nejlepší výkony a vyhrát!"

V porovnání se Zápasem 1 jsme méně ztráceli (poměr míčových ztrát 14 - 18, body po ztrátách 11:15) a Děčínu jsme povolili jen poloviční počet útočných doskoků (9 - 11, body z druhých šancí 7:11).

Zatímco Válečníci měli jen dva výraznější střelce v Pavlovi Houškovi (16 bodů, střelba z pole 7/15) a Ondřeji Šiškovi (13 bodů, z pole 4/13, trestné hody 3/5), v bílo-červeném dresu hned pětice hráčů zapsala 9 až 21 bodů. Lamb Autrey zapsal 21 bodů, když proměnil 6 z deseti střel z pole a 7 z osmi trestných hodů. Viktor Půlpán se hlavně díky 3 trojkám dostal na 12 bodů, Kamil Švrdlík jich nastřádal 11 a Dušan Pandula 10 (trojky 2/3).