Upravit stránku
04. 09. 2020

Finále, díl první


Ostrý start do nové sezony je tady, byť jej obstará vrchol ročníku 2019/2020. V dohrávané dvouzápasové finálové sérii Alpe Adria Cupu se Beksa utká s Děčínem.

FINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 1:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice
(sobota 5. 9. v 19 hodin)

Do finále si proklestily cestu dva české týmy.

Beksa v základní fázi a v play-off ani jednou neprohrála, což na páteční tiskové konferenci připomněl i generální manažer Martin Marek: "V průběhu celého ročníku 2019/2020 jsme v tomto evropském poháru neprohráli a máme velké odhodlání celou soutěž vyhrát." Co dalšího zaznělo na tiskové konferenci, si můžete přečíst zde.

Soupisky obou finálových soupeřů se přes léto notně obměnily.

Z našeho týmu odešli dlouholetý kapitán Radek Nečas (nyní je v pozici sportovního ředitele), Ondřej Kohout (ukončil hráčskou kariéru), Viktor Půlpán a Ozren Pavlovič (oba změnili dres). Trenéři mají nově k dispozici amerického univerzála T.J. Dunanse, slovenského reprezentanta Jakuba Merešše a Petra Heřmana, jenž se vrátil z ročního hostování v Brně. Děčínský dres již neoblékají Lamb Autrey, Klinton Carlson, Lukáš Feštr a Filip Vukosavljevič, novou tváří je Eduard Kotásek a těsně před finálovou sérií klub oznámil dočasný návrat dlouholetého lídra Jakuba Houšky.

"Stejně jako my, i Děčín obměnil svůj tým. Zapojil více českých mladých hráčů a momentálně je bez cizinců," podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka. "V přípravě měl solidní výsledky. Družstvo se opírá především o výkony Ondry Šišky a Tomáše Pomikálka, hlavně na domácí palubovce dokáže být hodně nepříjemný Šimon Ježek," vyjmenoval klíčové muže ARMEXu.

Jaké faktory považuje za stěžejní před úvodním finále? "Pro nás bude důležité udržet hlavy nahoře, nepodléhat tlaku a agresivitě domácích. Děčín sice přidal do své sestavy Kubu Houšku, ale i tak se domnívám, že pod košem bychom měli mít převahu." Zásadní je ještě jedna věc. "T.J. Dunans s námi absolvoval další tři tréninky a věříme, že bude lepší a lepší," doplnil Konvalinka.

Otázkou je, zda v sobotu nastoupíme v kompletní sestavě. Předchozí přípravná utkání totiž kvůli zdravotním potížím vynechal křídelník David Škranc. "Vyšetření magnetickou rezonancí neprokázalo závažné zranění. David se opět zapojil do tréninku s týmem, ale o jeho případném startu se rozhodne až v sobotu," uvedl kouč Ken Scalabroni.

"V sobotu budeme hrát první opravdu ostrý zápas, který se počítá, který je velmi důležitý. Mě osobně mrzí, že u finále nemůžou být hráči, kteří ho s naším týmem v loňské sezoně vybojovali, například Radek Nečas by si určitě zasloužit hrát finále s námi... Taková je však realita." K finálovému zápasu číslo 1 pardubický trenér poznamenal: "Doufám, že v něm ukážeme to nejlepší z nás, že budeme hrát náš nejlepší basketbal a uděláme první důležitý krok."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti