Upravit stránku
10. 09. 2020

Budeme sebevědomější


Poprvé v klubové historii se Beksa raduje z triumfu v evropském poháru. Po středečním domácím dramatu s Děčínem ovládla Alpe Adria Cup 2019/2020.

Hned po skončení finálového utkání číslo 2 zavládla na pardubické straně obrovská euforie.

Aby ne, vždyť Beksa dokázala ve druhé půli smazat 9bodové manko - v součtu s prvním finále dokonce 16bodové!

"Vyhráli jsme, takže zápas můžeme hodnotit kladně. Sice se to pro nás dlouhou dobu moc pozitivně nevyvíjelo, nicméně na konci jsme vítězové a nic jiného nás asi nezajímá," usmál se Tomáš Vyoral, s 23 body top-skórer utkání.

Review čtěte zde: Beksa vyhrála Alpe Adria Cup!

Stejně jako v sobotu v Děčíně, kde jsme v první čtvrtině inkasovali 28 bodů, i v odvetě jsme zkraje duelu ztráceli. "V první čtvrtině jsme klasicky neubránili vůbec nic," pokrčil Vyo rameny. "Myslím si, že od druhé čtvrtiny už jsme hráli líp, hlavně v obraně. Otočili jsme stav, ale Děčín to doházel šestkama," upozornil na nůši trestných hodů, při nichž byl ARMEX dlouho stoprocentně úspěšný a hlavně díky tomu jsme hostům výrazněji bodově neodskočili. "Ještě v prvních pěti minutách třetí čtvrtiny jsme nehráli nic moc, ale pak to otočili hráči, kteří normálně tolik nehrají. Dodali nám energii a pak už jsme to dotáhli do vítězného konce," pochválil Vyo své spoluhráče.

Velmi dobré momenty předvedli benjamínek týmu Michal Svojanovský, Jakub Merešš, Petr Heřman a další.

"Po všech stránkách to byl těžký zápas, který se lámal až na konci," shrnul své pocity křídelník David Škranc.

Čtyřiadvacetiletý basketbalista šel do hry po delší herní pauze, zaviněné zdravotními problémy, a i on se v klíčových pasážích dokázal prosadit. Trefil důležitou trojku, v napínavém závěru přidal koš s faulem a celkem zapsal 10 bodů + 4 doskoky + 4 (!) získané míče. "Hrálo se nám hůř s vědomím 7bodového manka," zmínil ztrátu, kterou jsme nabrali ve Finále 1. Radost z triumfu měl pochopitelně velikou. "Škoda té jedné prohry v Děčíně, jinak bychom prošli celým pohárem bez porážky, ale i tak je to super. Poprvé jsme hráli Alpe Adria Cup a hned jsme ho vyhráli."

Triumf v evropském poháru, první v klubové historii, je velice cenný. Oba hráči v něm navíc vidí přidanou hodnotu. "Věřím, že nás to nakopne i do ligy - začínáme hned v sobotu a myslím, že nás to povzbudí," upozornil David Škranc na strart nového ročníku Kooperativa NBL. "Určitě budeme sebevědomější," souhlasně přikývl Tomáš Vyoral, leč - coby jeden z nezkušenějších mužů v týmu - rychle dodal: "Zase z toho nemůžeme dělat vědu. Soupeři si na nás nesednou na zadek jenom proto, že jsme vyhráli Alpe Adria Cup."

První ligový duel odehrajeme v sobotu 12. září na palubovce USK Praha. "Každý zápas pro nás bude těžký, protože jsme mladý tým, navíc spousta hráčů je v rolích, v jakých v životě nebyla, stále se s tím srovnáváme. Myslím si, že v průběhu sezony se budeme zlepšovat a doufám, že to bude vidět i na výsledcích," přeje si reprezentační rozehrávač krátce před startem NBL.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti