Upravit stránku
05. 01. 2024

Beksa vs. Slavia Praha


Předposlední domácí utkání v základní části Kooperativa NBL odehrajeme proti pražské Slavii. Cíl je jasný: navázat na předcházející úspěchy s Olomouckem a Kolínem a zapsat třetí výhru v řadě.

20. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (8/11) vs. SK Slavia Praha (3/16)
sobota 6. 1. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Tohle už je jiná, podstatně veselejší písnička. Beksa ovládla na přelomu roku tři ze čtyř ligových utkání a s aktuální bilancí 8 výher a 11 porážek dorovnala na klíčové osmé pozici klopýtajícího píseckého nováčka! Tři kola před koncem základní části tak stále živíme naději na účast mezi elitní ligovou osmičkou, která si v nadstavbě zahraje horní skupinu A1. "Vyhráli jsme dva zápasy po sobě, za což jsem strašně rád. Nepochybně jsme teď v lepší pozici, nemyslím tím jen tabulkově, ale i z mentálního pohledu. Určitě jsme na tom nyní psychicky mnohem lépe," spokojeně konstatoval trenér Vanja Miljković. "Teď bude hrozně důležité, abychomj tento rytmus udrželi i nadále, co nejdéle to půjde," přeje si pokračování nastaveného trendu.

Náš sobotní soupeř rozhodně neprožívá plodné období. Slavia dosud posbírala pouhá tři vítězství, to poslední 21. října v Olomouci. Od té doby počítá už 11 porážek v řadě! Ale… "Slavia je sice na chvostu tabulky, nicméně v posledních utkáních jasně ukázala, že umí bojovat," varuje kouč Beksy před sebemenším podceněním. "Mají skvělé zahraniční hráče, na jejichž individuální dovednosti si musíme dát velký pozor," zmínil osové muže hostů Lesleyho Varnera (průměr 20,5 bodu na zápas), Ioannise Agravanise (12,7 bodu + 7,2 doskoku) či Alexandera Thompsona (8,1 bodu), jimž sekundují zkušení čeští hráči Michal Mareš (7,8 bodu) s Radkem Pumprlou (7,6 bodu).

"My dál tvrdě pracujeme a jsme plně odhodláni navázat na předcházející úspěšné zápasy proti Olomoucku a Kolínu," řekl dále Vanja Miljković, jenž spolu se svým asistentem Karolisem Abramavičiusem mají před sebou ještě jeden důležitý bod: postupně zapracovat do sestavy novou posilu, amerického pivota Tyereho Marshalla (více o jeho příchodu jsme psali zde: Tyere Marshall do Beksy). "Z Tyereho příchodu máme velkou radost, díky němu se nám rozšíří podkošová rotace. Budeme se jej snažit postupně zapracovávat do týmu, seznamovat ho s naším herním stylem." Není pochyb o tom, že celý tým půjde tvrdě za devátou výhrou v Kooperativa NBL. "Hrajeme doma, kde se těšíme z velké podpory našich fanoušků a před nimi chceme vyhrávat," dodal Vanja Miljković.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: Taneční škola SelectDance, divácká soutěž o dort od Cukrárny v Pernštýnské
  • ve Fan shopu jsou k zakoupení nástěnné kalendáře Beksy na rok 2024 s podtitulem Všichni jsme Beksa

“Momentum je na naší straně, nesmíme ho
zahodit,” zdůrazňuje rozehrávač Petr Šafarčík

Peco, momentálně procházíme výrazně lepším obdobím než v prostřední fázi základní části Kooperativa NBL. Co bylo podle tebe prvotním impulsem ke kýženému obratu?
"První impuls byla určitě výhra v Ústí nad Labem, kde to kluci zvádli skvěle (Petr v tomto utkání kvůli zranění nenastoupil - pozn. aut.). Teď na začátku roku jsme zvládli i složitý zápas v Kolíně a momentum je teď na naší straně, takže by byla velká škoda to zahodit. Doma proti papírově slabšímu soupeři bychom to měli potvrdit a já věřím, že to zvládneme, že se to projeví na energii, kterou do utkání dáme, na našem celkovém přístupu k tomuto zápasu."

Podobně jako my, i Slavia sáhla v průběhu sezony k několika změnám v hráčském kádru. Jak bys charakterizoval našeho nejbližšího soupeře?
"Změny sice ve Slavii proběhly, ale furt se opírají o to samé, tedy o individuální výkony svých zahraničních hráčů plus Michala Mareše. Můžeme určitě očekávat podobný styl, jakým hraje Olomoucko. Potřebujeme si hlavně pohlídat soupeřovy největší individuality, což bude o nějaké osobní odpovědnosti těch hráčů, kteří je budou bránit."

V předcházejícím domácím utkání proti Olomoucku, hraném den před Silvestrem, přišla výborná návštěva a v hale panovala báječná atmosféra. Vnímal jsi ji a užil sis ji?
"Ohromně! Doufám, že fanoušci přijdou aspoň v takovém počtu jako před Silvestrem. Já osobně si to hrozně moc užívám. V několika předchozích domácích zápasech jsem chyběl kvůli zranění, takže pro mě to byl domácí zápas po dlouhé době a opravdu jsem si ho užil. Obecně bych řekl , že na domácí palubovce jsme úplně jiný tým, když máme za sebou plnou Dašickou. Nám se hraje úplně jinak - mnohem lépe, a zároveň pro soupeře je hrozně nepříjemné tady hrát. Pevně věřím, že právě toho v sobotu využijeme a přidáme další vítězství."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti