Upravit stránku
04. 01. 2024

Tyere Marshall do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým hráčem na soupisce BK KVIS Pardubice je 26letý americký pivot Tyere Marshall.

Rodák z Philadelphie působí v Evropě od sezony 2020/2021, přičemž za sebou má působení v Portugalsku, Turecku a ve Francii. Letošní sezonu 2023/2024 rozehrál v předním portugalském týmu Sportingu Lisabon (aktuálně mu patří 2. místo s bilancí 9 výher a 2 porážek), v jehož dresu nastoupil nejen k 7 ligovým utkáním (s průměry 6,3 bodu + 4 doskoků za 15 minut), ale i k 5 zápasům ve FIBA Europe Cupu (s průměry 5,4 bodu + 3,6 doskoku za 13,5 minuty).

Tyere Marshall podepsal v pardubickém klubu kontrakt do konce letošní sezony 2023/2024.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"V momentě, kdy bylo jasné, že vinou dlouhodobějších zdravotních problémů předčasně ukončí své působení v Bekse Joey Brunk, jsme začali hledat nového hráče, který by vhodně doplnil naši podkošovou sestavu. Je třeba říci, že v tomto období, tedy v plně rozběhnuté sezoně, není nabídka podkošových hráčů tak široká. Po velmi pečlivém zvažování jsme společně s trenéry vybrali a následně oslovili Tyereho Marshalla, na něhož nám díky společnému působení v Portugalsku poskytl výborné reference i Kameron Chatman, a jsme moc rádi, že Tyere naši nabídku bez váhání přijal. Pevně věříme, že nám pomůže nejen svou hrou ve vnitřním prostoru, kde je schopen velmi dobře hrát zády ke koši, ale i na doskoku, v čemž jsme v některých utkáních za našimi soupeři zaostávali. Tyeremu přejeme, ať se mu v Bekse daří a ať společně dosáhneme vytyčených týmových cílů."

Vyjádření hráče Tyereho Marshalla:

"Pardubický klub jsem si vybral z více důvodů, mimo jiné i proto, že v české lize hraje několik mých přátel, kteří mi o klubu, o české lize i o České republice řekli jen samé pozitivní věci. Mojí hlavní motivací je pracovat každý den co nejlépe a ukázat všem, kdo mi umožnili stát se pevnou součástí pardubického klubu, že se rozhodli správně. Udělám vše, abych svému novému týmu pomohl stát se lepším, abychom byli s každým novým dnem alespoň o 1% lepší než předcházející den. Chtěl bych také srdečně pozdravit fanoušky, na které se moc těším. Věřím, že   proti každému soupeři předvedeme ten nejlepší možný výkon a vy nebudete odcházet ze žádného utkání zklamáni."

Tyere Dashaun Marshall:
  • narozen: 26. 6. 1997 (Philadelphia, USA)
  • výška: 206 cm
  • Váha: 109 kg
  • pozice: 5
  • číslo dresu: 42
  • kariéra: Rider Broncs (NCAA), Imortal Luzigas Albufeira (Portugalsko), Ovarense Gavex (Portugalsko), Antalya Gunesi (Turecko - 2. liga), Caen Basket Calvados (Francie - 3. liga), Sporting Club Lisabon (Portugalsko), BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti