Upravit stránku
12. 11. 2021

Děčín vs. Beksa


Posíleni středečním pohárovým triumfem nad silnými Levicemi odcestují pardubičtí basketbalisté v sobotu odpoledne na sever Čech, kde je večer čeká bitva s děčínskými Válečníky.

13. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín (3/9) vs. BK JIP Pardubice (5/4)
sobota 13. 11. v 19:30 | Děčín

Povedlo se. Konečně!

Beksa utnula sérii porážek na čísle 4, když ve středu srazila lídra slovenské ligy Levice 83:75 (ohlasy čtěte zde).

"Potřebovali jsme už získat vítězství a s Levicemi se nám to podařilo. Výhru jsme neutrhli nějakým bodovým přídělem, ale tvrdou prací v obraně, což bude klíčem pro naše další úspěšné pokračování v sezoně," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. "Hlavně co se týká mentální stránky, pro nás bylo strašně důležité nastavit právě takovýhle styl." Tím spíš, že podobný způsob boje podle všeho nastane i v sobotu. "Ano, řekl bych, že z pohledu fyzičnosti nás čeká podobný zápas," souhlasně přikývl Adam Konvalinka. "V Děčíně se vždycky hraje trošku hůř, je tam výborná atmosféra, domácí tým hraje hodně fyzicky, ale na to jsme se připravili ve středečním utkání."

Válečníci v novém

Severočeská družina je oproti startu sezony významně obměněna. Do hry už se vrátil uzdravený lídr Tomáš Pomikálek (ve třech zápasech po svém návratu zapisoval průměrně 7,7 bodu + 4 doskoky), nedávno ji posílili americký rozehrávač Ty Nichols (v šesti odehraných zápasech měl výtečné průměry 17,5 bodu + 3,5 asistence) a americký podkošový hráč Brett Prahl (v pěti zápasech 9,2 bodu + 5,8 doskoku). Zbrusu (staro)novou akvizicí je 211 cm vysoký nizozemský pivot Craig  Osaikhwuwuomwan.

"Děčín v poslední době změnil svůj tým, má nové hráče, někteří se vrátili. Zahraniční akvizice Děčína se zatím prezentují celkem slušně, my se budeme snažit využít toho, že tam nejsou dlouho a nemusí být zatím tak sehraní," podotkl pardubický asistent.

Mezi osové hráče Válečníků se dále řadí rozehrávač Ondřej Šiška (16,2 bodu + 5 asistencí) a křídelníci Matěj Svoboda (18,3 bodu + 6,2 doskoku) s Filipem Kroutilem (7,9 bodu). "My se budeme snažit navázat na náš výkon proti Levicím, hlavně v agresivitě a v nasazení. Doufám, že přidáme i více basketbalové kvality," věří Adam Konvalinka v kvalitní výkon. "Klíčovými faktory budou jednoznačně doskok, v němž je Děčín velmi nebezpečný, a náš návrat do obrany, který jsme v pohárovém zápase hodně zlepšili, ale ještě je tam prostor ke zlepšení," dodal asistent kouče Dina Repeši.

Ve středečním duelu Alpe Adria Cupu trenérům scházel zraněný křídelník David Pekárek, o jehož případném startu na děčínské palubovce se rozhodne v den utkání. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti