Upravit stránku
11. 11. 2021

Peca: Pochvala pro celý tým!


Dobrá práce, mohli si říci pardubičtí basketbalisté ve středu večer. Levice, v Alpe Adria Cupu dosud neporažené, srazili zcela po zásluze 83:75 a získali druhou výhru v evropském poháru.

Do důležitého zápasu, který jsme potřebovali vyhrát kvůli udržení reálné naděje na postup ze skupiny A, jsme přitom nevstupovali v ideálním rozpoložení. V součtu Alpe Adria Cupu a Kooperativa NBL jsme zapsali čtyři porážky v řadě. "Je to pro nás hodně důležitá výhra, po zápasech, kdy se nám fakt nedařilo a prohrávali jsme je vysokým rozdílem," radoval se kapitán Kamil Švrdlík.

Základ k úspěšnému výsledku jsme položili již v prvním poločase.

Agresivně jsme bránili, soupeři jsme nedávali prostor ke snadným košům.

"V několika předchozích zápasech jsme se v obraně trápili, ale tentokrát to bylo mnohem lepší," přikývl pivot Beksy.

Patrioti nastřádali v první čtvrtině 17 a ve druhé 16 bodů - i díky precizní defenzivní činnosti jsme odskočili do dvouciferného vedení. "Důležité bylo, že jsme je nenechali rozehrát jako u nich," vrátil se Kamil Švrdlík k říjnovému vzájemnému duelu na Slovensku, kde nám domácí nasázeli 16 trojek a 101 bodů! "Tam jsme byli trošku laxní, v obraně jsme povolili a oni se začali trefovat. Dostali se na dobrou vlnu, pak už trefovali i těžké střely a to už je těžké jakéhokoliv soupeře zastavovat. To samé se nám stávalo i v posledních ligových zápasech," zmínil následující nepovedená utkání s USK Praha, v Jindřichově Hradce a v Opavě.

Když k těmto zmíněným čtyřem zápasům (v Levicích a třem v Kooperativa NBL) přičteme i předcházející vítězné derby v Hradci Králové, v němž jsme inkasovali 92 bodů, vyjde nám hrozivý průměr 95,4 inkasovaného bodu na zápas (92, 101, 100, 92, 92)!!!

"Teď jsme si řekli, že na ně musíme lehnout, aby se nedostali do rytmu - a podařilo se," těšilo Kamila Švrdlíka, že Patrioti si museli spoustu svých košů opravdu zasloužit. "I tak se soupeř relativně držel v kontaktu, ale nebyla to pro nás žádná sprcha, nedostávali jsme jednoduché koše."

V polovině třetí čtvrtiny jsme zvýraznili rozdíl ve skóre na 15 bodů, vedli jsme 53:38 a vypadalo to na kontrolované vítězství.

Levice však kontrovaly šňůrou 5:13 a o výhru bojovaly až do závěrečné minuty. "Je pravda, že to mohlo být trošku klidnější. Vedli jsme o 15 bodů a zase jsme to "dokázali" ztratit," hořce se pousmál Kamil Švrdlík. "Bylo z toho trošku drama, což je škoda, ale z toho pohledu, že jsme potřebovali hlavně výhru, a tu máme, můžeme být spokojeni. Nebyla to žádná jednoduchá jízda, ale pro nás je to důležitý výsledek. Doufám, že se od tohoto výkonu odrazíme do dalších zápasů, kterých nás teď čeká v rychlém sledu opravdu hodně," zmínil kapitán Beksy nadcházející nahuštěný program.

V sobotu nás čeká duel v Děčíně, v příštím týdnu domácí trojzápas: postupně vyzveme Ústí n. L., Ostravu a Šibenku.

Vstupenky na tato tři domácí utkání můžete zakoupit ve výhodném balíčku Třikrát na Beksu za cenu dvou vstupenek.

"Plnili jsme přesně to, co jsme měli," chválí Petr Šafarčík

Patřil mezi nejvytíženější muže Beksy.

Na palubovce strávil 29 minut, zapsal 8 bodů a doskočil 8 míčů.

Petr Šafarčík byl i tentokrát motorem pardubického týmu. "Konečně zápas, který se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli," pousmál se Peca. "Ani nevím, po jaké době..." připomněl dlouhé, téměř čtyřtýdenní čekání na výhru.

Sobotní večer byl o to sladší, že vítězství nad velmi kvalitním protivníkem, lídrem slovenské ligy, bylo naprosto zasloužené. "Radost mám hlavně z toho, jak jsme k zápasu hned od začátku přistoupili. Po dlouhé době jsme plnili přesně to, co po nás trenér chtěl a co jsme si řekli. Za mě tedy velká spokojenost a pochvala pro celý tým," ocenil výkon svého týmu.

Utkání s Patrioty bylo velmi fyzické, přičemž tato zkušenost, i vědomí, že jsme v tomto způsobu boje obstáli, nám může pomoci v nadcházejícím zápasovém programu. Platí to zejména pro nejbližší duel, který nás čeká v sobotu večer Děčíně. "Přesně tak, očekávám podobný zápas. Musíme do něj dát znovu úplně všechno," burcuje Petr Šafarčík. "Věřím, že když k utkání v Děčíně přistoupíme úplně stejně a budeme se prezentovat tak, jako proti Levicím, tak vyhrajeme," doplnil Peca.

Další ohlasy

Dino Repeša (trenér domácích):
"Hráli jsme proti velmi dobrému týmu. Levice mají velké sebevědomí, hlavně v útoku, což se projevovalo i tím, že v druhém poločase proměňovaly i těžké střely. My jsme začali nervózně, ale po čtyřech porážkách je to asi normální. Běhali jsme dobře dopředu, dobře jsme bránili, ale těžko jsme si vytvářeli otevřené střely. V poločase jsme sice vedli o 9 bodů, ale mohli jsme být klidně o 15 bodů v plusu. Řekl bych, že jsme kontrolovali zápas celých 40 minut. Škoda jen, že se hosté v koncovce vrátili na rozdíl 3 bodů, ale pro nás je důležté, že jsme se vrátili na vítěznou cestu.

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Myslím si, že ačkoliv některé pasáže ještě nebyly úplně optimální, podali jsme o 100% lepší výkon než v posledních asi 6 zápasech. Od takového výkonu se musíme odrazit, hlavně v obraně. Určitě je to výsledek toho, jak pracujeme v trénincích. Náš tréninkový nábor byl daleko větší než při posledních zápasech, dneska jsme konečně ukázali, že to umíme nejen při tréninku, ale i při zápase. Konečně jsme v obraně podali takový výkon, jakého jsme schopni.

Michal Madzin (trenér hostů):
"Byl to velmi těžký zápas. Musím uznat, že domácí hráli opravdu výborně, hlavně v obraně. V útoku se rozstřílel Potoček, padlo mu všechno, co vystřelil. Pardubice také kontrolovaly doskok. My jsme se až ve druhém poločase adaptovali na fyzičnost utkání, ale nestačilo to. Rozebereme si, proč jsme prohráli a půjdeme dál."

Davonte Lacy (hráč hostů):
"Zápas byl hodně agresivní a fyzicky náročný. Pardubice hrály opravdu dobře, ukázaly, jak dobrý tým mají. My jsme samozřejmě velmi smutní, že jsme prohráli, ale řekl bych, že jsme se prali o vítězství celý zápas. Tvrdě jsme dřeli, abychom vyhráli, ale stejně tak dřely i Pardubice. Asi byly o něco lepší a výhru si zasloužily."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti