Upravit stránku
31. 03. 2022

A1: Brno vs. Beksa


S přáním prolomit třízápasovou sérii velmi těsných porážek odcestují pardubičtí basketbalisté do Brna, kde je v pátečním podvečeru čeká dohrávané utkání 10. kola nadstavbové části. 

DOHRÁVKA 10. KOLA NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Basket Brno (23/11) vs. BK Pardubice (16/18)
pátek 1. 4. v 17:00 | Brno

Kolín, Praha, Opava. Tři města, z nichž se Beksa vracela v pochmurné náladě.

Během uplynulých osmi dnů totiž třikrát prohrála, vždy po napínavých koncovkách shodně o 2 body!

Jeden podstatný rozdíl ale mezi zmíněnými třemi zápasy přece jen byl. "V Opavě to od nás byl poctivý výkon, což je dobrý signál před play-off," podotkl rozehrávač Petr Šafarčík, jenž naskočil do ligového kolotoče po téměř měsíční absenci, zaviněné zdravotními problémy a hned se blýskl 15 body, 6 doskoky a 5 asistencemi. Celý rozhovor s Pecou čtěte zde.

"V pátečním zápase se určitě musíme prezentovat úplně stejným výkonem a přístupem jako ve středu a hrát se stejným odhodláním, protože v Brně to nebude o nic lehčí," otočil svou mysl ke čtvrtému venkovnímu duelu v řadě. Brno v závěru nadstavbové části svádí velký souboj s Opavou o druhou příčku, momentálně na Slezany ztrácí jedinou výhru (ovšem v jeho neprospěch hraje horší bilance vzájemných zápasů). Pardubický tým, nyní šestý, ještě může pomýšlet na tabulkový posun vzhůru, potřeboval by k tomu uspět v obou svých závěrečných utkáních, tedy jak v dohrávce 10. kola v Brně, tak v pondělním závěrečném kole v Hradci Králové.

V současnosti se však veškeré myšlenky pardubických basketbalistů zcela pochopitelně upínají výhradně k pátku. "K zápasu v Brně musíme přistoupit úplně stejně jako k minulému utkání v Opavě, to je jediný klíč. Je potřeba plnit to, co chceme, protože jak jsme se přesvědčili, když si něco řekneme nebo nakreslíme a pak to tak zahrajeme, prostě to funguje. A ještě je třeba u toho zůstat, ne to zahrát dvakrát třikrát a pak vymýšlet něco jiného," zdůraznil Petr Šafarčík.

Brno ve středečním duelu přehrálo Královské sokoly dle výsledku přesvědčivě 84:63, ovšem o více než dvacetibodové výhře rozhodlo až v poslední čtvrtině, vždyť ještě 9 minut před koncem bylo vpředu o pouhé 4 body (57:53). Týmovým top-skórerem v letošním ročníku NBL je pivot Hunter Mickelson s průměry 14,2 bodu + 7,4 doskoku, následován křídelníkem Rashadem Maddenem (13,8 bodu), dalším podkošovým hráčem Šimonem Puršlem (11,5 bodu) a dvojicí rozehrávačů Viktorem Půlpánem (10,5 bodu + 4,9 asistence) a Richardem Bálintem (10,2 bodu, trojky 40,9% - 65/159). Do základní osy patří ještě nedávná posila Oleksandr Mishula (13 bodů) a zkušený playmaker Roman Marko (8,9 bodu + 4,4 asistence).

"Třetí porážka v řadě o 2 body bolí, ale náš výkon v Opavě vůbec nebyl špatný. Měli bychom se přesně od něj odrazit, protože rozhodně snesl nějaké měřítko," řekl asistent trenéra Adam Konvalinka. K následujícímu zápasu uvedl: "Oba týmy mají dost podobné vstupní podmínky do zápasu v tom, že stejně jako nás, i je trápí zranění některých hráčů. Brno hraje doma, kde se prezentuje uvolněně, snaží se hrát hodně rychle, běhavě. Doufám, že my navážeme na náš vzájemný zápas o 3. místo v Českém poháru (Beksa jej vyhrála 79:74 a získala bronzové medaile - pozn. aut.), v němž se nám dařilo je zastavovat, nenechat je tvořit, hrát rychle a jednoduše. Museli hrát do plných a v tu chvíli jsme byli lepší, protože máme trošku převahu pod košem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti