Upravit stránku
31. 03. 2022

Poctivý výkon


K ligovému utkání nastoupil po téměř měsíční pauze. Hned po svém návratu na palubovku však uzdravený rozehrávač Petr Šafarčík ukázal, jak důležitým a platným hráčem je.

"Takhle musíme hrát vždy!"

Těsnou porážku v Opavě sice neodvrátil, leč po zápase nemusel být rozmrzelý. Napínavý duel ve Slezsku vyslal Bekse a jejím fanouškům několik pozitivních signálů. Sám Peca strávil na palubovce 31,5 minuty, během nichž předvedl svůj standardní, všestranný výkon, což dokazují i čísla: zapsal 15 bodů (trojky 3/4), 6 doskoků a 5 asistencí (užitečnost 17)! Potěšit jej mohl i týmový výkon, který - až na úvodní pasáž, kterou domácí ovládli 11:0 - snesl přísné měřítko. "Poctivý výkon," souhlasně přikývl jeden z pardubických lídrů.

Peco, nejprve se zastavme u tebe. Nastoupil jsi po delší zápasové pauze, jak se cítíš po herní a fyzické stránce?
"Necítil jsem se úplně špatně. Musím říct, že jsem docela překvapený, ale herní praxe mi prostě chybí, to šlo vidět. Nicméně noha vypadá dobře, fyzicky se cítím taky dobře, takže jenom klepu a doufám, že to vydrží až do konce sezony."

Jak lze brát zápas v Opavě? Z jedné strany je to bohužel další těsná porážka, třetí v řadě o 2 body, což je skutečně velká rarita, z druhé strany náš výkon měl vzestupnou tendenci...
"Říkal jsem po zápase klukům, že s takovým přístupem, odhodláním, týmovostí musíme hrát vždy. Tohle musí být automatické, ale my jsme s tím v téhle sezoně měli občas problém. Na půdě Opavy, což pro mě osobně jsou nejtěžší zápasy v sezoně, hrát takovýhle zápas, je dobrý signál před play-off. Nemluvím čistě jenom o výkonu, tam samozřejmě chyby byly, ale když budu hodnotit přístup a to, jak bychom se měli prezentovat, tak z tohoto pohledu asi není co vytknout."

Utkání dospělo do napínavé koncovky. Našel bys v ní nějaké mikrosituace, kterými domácí basketbalisté v závěru překlopili vyrovnaný zápas na svoji stranu?
"Zní to blbě, ale Opava ty koše dala a my ne. (pousmál se) My jsme měli volné střely, oni měli volné střely a oni je dali, my ne. Nebyly tam žádné zmatky, chyby, zahráli jsme to, co jsme chtěli. Soupeř byl možná trochu šťastnější a my ne v posledních třech zápasech, ale jak se říká: když hrajete poctivě celou sezonu, tak se vám to vrátí. Možná nám poslední tři zápasy ukázaly, že jsme tak poctivě celou sezonu nehráli a štěstí se od nás trošku odklonilo. Věřme, že bude líp, protože v Opavě to byl poctivý výkon."

První zápas odehrál Anatoliy Shundel a prezentoval se velice dobrým, nesobeckým, ale zároveň vyzrálým výkonem. Jak vnímáš jeho možný přínos pro Beksu?
"Přesně jak říkáš, je vidět, že to je zkušený hráč, který hrál v dobré lize, dobré soutěže. Hrozně mile mě překvapil, což šlo vidět už na prvním tréninku, ale že se s tím popasuje až takhle dobře, a ještě v Opavě... A my tady řešime basket, on řeší úplně jiné věci... Klobouk dolů před ním. Jsem rád, že tady je. Od prvního tréninku jsem si jistý, že nám pomůže, ale v Opavě ještě předčil mé očekávání."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti