Upravit stránku
24. 03. 2017

Zpátky na vlnu


Naskočit zpátky na vítěznou vlnu chtějí pardubičtí basketbalisté po předchozí porážce v hlavní městě. Jejich nejbližším soupeřem je Kolín, jemuž ve skupině A1 patří 6. místo.

7. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (22/6) vs. BC Geosan Kolín (11/17)
sobota 25. 3. v 16 hodin, SH Dašická

Už jen čtyři kola a dlouhodobá část Kooperativa NBL bude minulostí. Bez ohledu na výsledky zbývajících utkání ve skupině A1 již Beksa ví, a Kolín tuší, z jaké pozice vstoupí do play-off: Pardubice už jistě skončí na 2. místě a Geosan s největší pravděpodobností obsadí 6. příčku. „Sice už víme, že do play-off půjdeme z druhé pozice, ale to neznamená, že ve zbývajících zápasech nadstavby nemáme o co hrát. Naopak, potřebujeme se co nejlépe připravit na play-off,“ zdůrazňuje pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Beksa se v této sezoně utkala s Kolínem čtyřikrát – třikrát v lize a jednou v Českém poháru – a pokaždé uspěla. Je nasnadě, že dnes udělá vše pro protažení vítězné série s Geosanem.

Ten v minulém kole prohrál s Nymburkem 74:84, což znamená, že v nadstavbové části zatím ztratil všech šest utkání. V součtu se závěrem základní části už kolínská šňůra porážek čítá 10 zápasů (!), Geosan naposledy zvítězil 9. ledna. Přesto je třeba mít se na pozoru: "Kolín má ve svém středu velmi kvalitní hráče," zdůrazňuje Tomáš Bartošek.

Čtyři hráči Geosanu střádají v průměru 12 až 15 bodů. Týmovým top-skórerem je rozehrávač Bojan Bakič s 14,7 bodu, Lee Skinner zapisuje 14,6 bodu (+6,5 doskoku). Další podkošový hráč Garret Kerr atakuje double-double průměry (12,5 bodu + 9,6 doskoku), zkušený David Machač přidává 12 bodů. Osu týmu dále tvoří rozehrávači Adam Číž (8,3 bodu + 3,4 asistence), jenž však opět již několik týdnů nehraje, Chris Dixon (7,5 bodu) a Jimmie Hunt (5,6 bodu + 3,2 asistence), křídelník Michal Vocetka (7,9 bodu) a pivot Ladislav Horák (4,8 bodu).

Tomáš Bartošek: Chceme držet vysoké tempo hry

Kolín neprochází výsledkově příznivým obdobím, jak je na tom po herní stránce?
“Je pravda, že v nadstavbové skupině se Kolínu moc nedaří, ale je potřeba říci, že má ve svém středu velmi kvalitní hráče. Rozhodně nesmíme nic podcenit, jít do zápasu s tím, že to půjde samo. V této fázi sezony, kdy hrajeme ve skupině A1, není slabých týmů. My budeme chtít hrát svůj basketbal - s agresivní obranou, maximálně rychlým přechodem do útoku a s vysokou úspěšností střelby, kterou si na domácí palubovce držíme.“

Není pochyb o tom, že se primárně budeme chtít soustředit sami na sebe, hlavně s ohledem na blížící se play-off. Čtyři kola před koncem nadstavby již máme jisté 2. místo, s jakým záměrem půjdeme do zbývajících čtyř utkání ve skupině A1?
“Na posledních trénincích jsme se hodně bavili o tom, že se blíží play-off a musíme být ostražití, abychom do něj šli dobře připraveni. Není možné nadstavbu pouze takzvaně dohrát, protože ve sportu to nefunguje tak, že se tým najednou nastartuje, jakmile začne play-off. I nadále proto potřebujeme udržet naši výkonnost na vysoké úrovni. Ano, ve zbývajících zápasech nadstavby se soustředíme i na silné stránky našich soupeřů, které budeme chtít eliminovat, ale hodně se koncentrujeme na sebe, abychom prováděli jednotlivé činnosti co nejlépe, aby vše bylo maximálně zautomatizované. V play-off očekáváme těžké a těsné zápasy, v nichž budou rozhodovat detaily.“

Jaké faktory by měly spolurozhodnout o úspěchu v dnešním utkání?
„Kolín má velmi zkušený tým s ostřílenými hráči v čele s Bakičem, Huntem, Vocetkou, Machačem a dalšími. Řada jeho hráčů dobře čte situace na hřišti, napříklak dobře vědí, kdy vystřelit v přechodové fázi a kdy spíše zpomalit, přičemž preferují hru 5 na 5. My naopak budeme chtít hrát co nejrychleji, snaži se běhat do protiútoků a držet vysoké tempo hry.“

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti