Upravit stránku
14. 02. 2024

Zpátky do tréninku


Tři volné dny a po nich zpět naplno do tréninkového procesu. Pardubičtí basketbalisté vyplní probíhající dvoutýdenní reprezentační přestávku pečlivou přípravou na závěrečnou fázi sezony.

Po náročném programu, který absovovali v úvodních šesti týdnech nového kalendářního roku, si hráči užili krátké volno, které vyplnili vesměs odpočinkem. "Já jsem nic speciálního nedělal, víceméně jsem jenom odpočíval, chodil jsem na procházky se psy," uvedl pivot Kamil Švrdlík, jenž je znám svou velkou zálibou v posilování, ovšem i fitness trénink v době volna výjimečně vynechal. "Už včera jsem chtěl jít, ale nakonec jsem si řekl, že budeme mít dva týdny bez zápasu a posilovny bude spoustu, takže jsem cvičil jenom doma," rozesmál se kapitán Beksy. "Po posledních hektických týdnech bylo příjemné, že jsme měli možnost si takhle odpočinout. Myslím, že celý tým využil uplynulé tři dny podobně. Věřím, že se přes reprezentační pauzu uzdravíme a po ní půjdeme do dalšího průběhu nadstavby v plné síle."

"Tři dny volna jsem strávil mimo basketbalové hřiště. Odpočíval jsem spolu s přítelkyní v Olomouci," řekl rozehrávač Tomáš Vyoral. Cítí se dostatečně zrelaxovaný? "Cítím, ale klidně bych uvítal ještě pár dní navíc," pousmál se. "Určitě jsme si všichni trošku odpočinuli, což jsme potřebovali, protože v posledních zápasech jsme byli dost zmlácení. A teď je zase potřeba trénovat," dodal Vyo.

Ve středu dopoledne se nekompletní tým sešel v hale Dukla k prvnímu společnému tréninku v repre-pauze.

Scházel nemocný Petr Šafarčík a mimo tréninkový proces bude ještě dva až tři týdny zraněný David Pekárek

Po zranění se naopak vrací Michal Svojanovský a velkou příležitost si užívá šestice nadějných mladíků z kategorií U17 a U19.
S A-týmem totiž budou v tomto období pravidelně trénovat Filip Horváth, Ondřej Provazník, Hugo Lejsek, Jakub Soldán, Michal Bílek a Matěj Kolík. "Jsme velmi rádi, že s námi budou trénovat. Pro kluky to bude první zkušenost s profesionálním basketbalem. Věřím, že tyto společné tréninky, na nichž budou moci porovnat své basketbalové dovednosti s hráči A-týmu, budou pro jejich budoucí rozvoj jedině prospěšné," říká trenér Vanja Miljković.

V tomto týdnu je na programu pět tréninkových jednotek, v neděli budou mít hráči volný den.

Na co se v následujícím období zaměříme? "Reprezentační přestávku využijeme v první řadě pro doléčení šrámů. Několik hráčů má menší či větší zdravotní potíže, doufám, že se v průběhu těchto dvou týdnů dáme v rámci možností dohromady," přeje si kouč Beksy brzký návrat zdravotně indisponovaných hráčů do tréninkového procesu. "V samotných trénincích se zaměříme na obnovu kondiční stránky, pracovat budeme samozřejmě i na herních činnostech, zaměříme se také na taktiku. Vše směřujeme k tomu, abychom byli co možná nejlépe připraveni na rozhodující fázi sezony," dodal Vanja Miljković.

První utkání po reprezentační přestávce odehrajeme ve středu 28. února proti Ústí n. L. Vstupenky můžete zakoupit již nyní zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti