Upravit stránku
11. 11. 2016

Znovu doma, přijede Opava


Po třech utkáních v řadě na soupeřových palubovkách se Beksa opět těší na zápas před svými fanoušky, navíc proti velice atraktivnímu soupeři.

11. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (8/2) vs. BK Opava (6/4)
sobota 12. 11. v 17 hodin, SH Dašická

Pardubičtí basketbalisté vůbec poprvé v letošní sezoně prohráli dva zápasy v řadě.

Před týdnem neuspěli v Děčíně, uprostřed tohoto týdne podlehli ve FIBA Europe Cupu v Nikósii.

V sobotu je čeká další velmi těžký protivník, aktuálně čtvrtá Opava. Slezané nedávno dokázali vyhrát v Prostějově, ovšem v minulém kole nestačili ve své hale na Kolín, jemuž podlehli 81:89 (nejvíce bodů: Gniadek 19, Šiřina 16, Jurečka 8, Bujnoch 8...).

"Opava hraje dlouho pohromadě. Hráči jsou velmi sehraní, dobře čtou obranu soupeře a volí pro sebe dobrá řešení," předesílá jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek.

K slezskému soupeři dále řekl: "Mají vysoké střelecké sebevědomí, okamžitě, jak jsou volní na perimetru, vystřelí za tři body - v mnoha zápasech mají více vystřelených trojek než pokusů za dva body," všiml si Bartošek. Co z toho plyne pro pardubickou defenzívu, je nasnadě. "My jim nebudeme chtít dovolit získat střelecké pohodlí a útočný komfort."

Opavským top-skórerem je podkošový hráč Martin Gniadek, průměrně zapisující 14,6 bodu při vynikající úspěšnosti dvoubodové střelby 69,2%. Reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina střádá 11,1 bodu (+6,8 asistence), třetím dvouciferným střelcem je trojkový specialista Luděk Jurečka (10,5 bodu, trojky44,2% - 23/52).

Opavský kouč Petr Czudek je známý častým střídáním obranných systémů. "Na obranné polovině často střídají osobní i zónovou obranu, což musíme dobře číst a vytvářet si dobré pozice pro zakončení," podotkl Tomáš Bartošek. "Musíme být také připraveni na agresivní obranu pick-and-rollu, protože Opava často využívá předskok a i zdvojení. Nesmíme dělat jednoduché ztráty."

Velkou zbraní Opavy je tříbodová střelba. V průměru její hráči promění každý zápas 10 trojek, což je po Nymburku druhé nejlepší číslo. "Důležitým faktorem bude i náš obranný a útočný doskok. Pod oběma koši musíme dominovat, nedovolit Opavě další střely po neúspěšných střelách z perimetru," uvedl pardubický trenér. "S Opavou jsou to vždy velmi kvalitní i emotivní zápasy, a tak bych chtěl pozvat všechny naše fanoušky do haly na Dašické.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti