Upravit stránku
28. 04. 2021

Zápas 3: Beksa vs. Kolín


Zády ke zdi. Beksa už nemá ve čtvrtfinálové sérii s Kolínem kam uhnout. Chce-li prodloužit své účinkování v play-off, bezpodmínečně musí v utkání číslo 3 svého soka porazit.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 3:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín
čtvrtek 29. 4. | 17:00

Dva zápasy s nadějí, leč s neúspěšným koncem odehráli pardubičtí basketbalisté ve čtvrtfinále play-off Kooperativa NBL na kolínské palubovce. V nedělním utkání číslo 1 podlehli domácímu Geosanu o 5 bodů, byť v závěru prvního poločasu vedli o 10 (review čtěte zde: První bod pro Kolín), o den později ztratili taktéž solidně rozehraný duel číslo 2 sedmibodovým rozdílem (review čtěte zde: Druhá porážka). V sérii hrané na tři vítězné zápasy tedy momentálně prohrávají 0 - 2 a je nasnadě, že chtějí-li postoupit do semifinále, nesmějí už ani jednou zaváhat.

"Musíme do toho jít s tím, že je to must win game," je si rozehrávač Michal Svoboda velice dobře vědom skutečnosti, že nejbližší třetí utkání je nezbytně nutné zvládnout a snížit průběžný stav série na 1 - 2. "Nemáme se na co šetřit," burcuje Svobo, jenž v druhém duelu nastřílel 14 bodů. Zároveň zdůrazňuje, že není možné myslet na dva či tři zápasy dopředu, ale je nutné se maximálně koncentrovat pouze na ten aktuální - nejbližší. A tím je čtvrteční duel číslo 3. "Ke každému zápasu je teď potřeba přistupovat tak, jako kdyby byl poslední, protože každý opravdu může být poslední... Když se říká, že "teď tam všichni musíme nechat úplně všechno", tak tohle bude přesně ten moment, kdy na hřišti rozhodně budeme muset nechat naprosto všechno!"

Do druhého zápasu kvůli zranění vůbec nezasáhl pivot Petr Heřman, další podkošový hráč Prokop Slanina odehrál vinou zdravotních problémů pouze 5,5 minuty a nad jeho nasazením do hry v dalším pokračování série visí velký otazník. Beksa každopádně bude postrádat amerického rozehrávače Thomase Dunanse, jenž byl na konci prvního poločasu pondělního střetnutí vyloučen za napadení protihráče na hrací ploše a následně byl Disciplinární komisí NBL potrestán nepodmíněným zákazem závodní činnosti na 4 utkání a peněžitou pokutou (více čtěte zde: Trest pro Thomase Dunanse).

Každý si umí velmi dobře spočítat, co stav 0 - 2 znamená před dalším pokračováním série. Jakým způsobem budou trenéři působit na hráče? "Jsou to sice ohraná klišé, ale pro nás existuje pouze čtvrtek, nejbližší zápas, a nic víc. Teprve po čtvrtku se uvidí, jestli budeme hrát i v pátek a případně po pátku se uvidí, jestli budeme hrát i v pondělí. Jsme přitlačeni ke zdi, teď už to bude o každém jednotlivém zápase," odpověděl trenér Adam Konvalinka.

Klíčem k úspěšně zvládnutému Utkání 3 bude zejména kvalitnější defenzivní činnost.

Zatímco na útočné polovině hřiště viditelně nemáme problémy, inkasovaných 92 a 103 bodů je dostatečně výmluvných. V čem trenéři vidí největší nedostatkyt? "S útokem opravdu nemáme problémy. Co se týče obrany, nemyslím si, že v ní nějak extrémně hoříme, ale je strašně těžké útočit, když téměř vždycky dostaneme koš. Když vezmu číselně, že Kolín měl třeba v druhé půli 40-45 útoků a z toho 30-35 proměnil, tak se hodně špatně hraje rychle dopředu. Pro diváky je skvělé, že padá hodně bodů, ale trenérům trošku šediví vlasy. Jestli chceme vyhrát, musíme udržet Kolín někde kolem 70-75 bodů, pak máme šanci zvítězit," míní pardubický kouč.

Může nám po přesunu série do Pardubic pomoci vědomí, že oba dva domácí vzájemné zápasy v dlouhodobé části Kooperativa NBL jsme dokázali vyhrát, přičemž v tom posledním, dubnovém, jsme Geosanu povolili nastřádat pouhých 66 bodů? "Samozřejmě musíme soupeře i něčím překvapit, protože momentálně taháme za kratší konec, ale z vědomí, že jsme předchozí zápasy s Kolínem na domácí palubovce zvládli, určitě budeme chtít těžit. I z toho, že jsme v nich udrželi kolínské střelce na uzdě, což se vynasnažíme ukázat znovu," doplnil Adam Konvalinka.

Třetí utkání můžete sledovat na platformě TVCOM v rámci Studia basketbal, které začne v 16:30.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti