26. 04. 2021

Druhá porážka

Beksa neuspěla ani ve druhém čtvrtfinálovém utkání na kolínské palubovce a po porážce o 8 bodů bude ve čtvrtek na domácí palubovce hrát proti konci sezony.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 2:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 103:95
(24:26, 30:26, 28:19, 21:24)

Stav série: 2 - 0

Když v 22. minutě skvěle hrající Josef Potoček úspěšnou trojkou otáčel průběžný stav na 56:57, bylo to naposledy, kdy jsme byli vpředu. Kolín ovládl následující čtyřminutovku šňůrou 18:3, a byť jsme - stejně jako v neděli - v závěrečné čtvrtině příkladně dřeli a stahovali soupeřův dvouciferný náskok, blíž než na 5 bodů už jsme se bohužel nedostali. "Hrálo se další bodově bohaté utkání, bohužel pro nás s velmi hořkým koncem," podotkl trenér Adam Konvalinka po druhé porážce v sérii.

V první čtvrtině nás trápily nevynucené míčové ztráty (6, po nichž domácí skórovali 12 (!) snadných bodů) a křídelník David Pekárek, jenž udržel svůj tým v kontaktu 12 body za 5,5 minuty ve hře! I přesto jsme prakticky celou úvodní desetiminutovku vedli (nejvíce o 5 bodů), i díky 6 útočným doskokům a 10 (!) bodům z rychlých protiútoků.

Na konci 14. minuty Tomáš Vyoral skvěle oslovil pod košem zcela volného T. J. Dunanse, jenž dunkoval na 29:36, leč Pekárek i nadále úspěšně napadal náš koš a 3 minuty před přestávkou trojkoval na 46:43 - na kontě měl již 21 bodů! V závěru poločasu byli vyloučeni T. J. Dunans (za napadení protihráče) a Adam Číž (za vstoupení do hřiště ze střídačky).

S citelným oslabením se ve druhé půli lépe vyrovnal Geosan.

V polovině třetí čtvrtiny jsme nakupili do krátkého úseku tři ztráty, čehož domácí využili poprvé v průběhu zápasu k úprku do dvouciferného vedení: v polovině 26. minuty Francis Toreborre natáhl šňůru svého týmu na 12:0 a posunul průběžný stav na 74:60. Již v této fázi utkání navíc měli velké problémy s fauly pivoti Kamil Švrdlík s Jakubem Mereššem (oba po 4 osobních chybách) a další podkošoví hráči Prokop Slanina s Petrem Heřmanem nemohli hrát kvůli zdravotním potížím.

I za krajně nepříznivého stavu jsme bojovali o zisk prvního bodu v sérii: v 34. minutě Michal Svoboda košem s faulem a o chvíli později Dominez Burnett jednou šestkou snížili na rozdíl 5 bodů (84:79), jenže další otevřená trojka nám nepadla a na druhé straně Novotný s Jelínkem znovu odtáhli Kolín do dvouciferného vedení (4 minuty před koncem - 89:79). Definitivní jistotu daly domácím Skinnerovy dvě rychlé trojky z přelomu 38. a 39. minuty (stav 95:85). "Vstup do utkání jsme měli velmi slušný. Postupem času nám ale začali dělat potíže Pekárek se Skinnerem, do toho přišlo vyloučení T. J. Dunanse, po němž se nám dýchalo ztěžka," řekl dále Adam Konvalinka. "V druhé půli domácí ukázali své zkušenosti a šíři lavičky a došli si pro druhé vítězství v sérii. Nám nezbývá, než se dát dokupy a ve čtvrtek bojovat o prodloužení série!"

Klíčová čísla ze statistik
  • ztráty míče 11 - 15 (body po ztrátách 20 - 13)
  • body z rychlých protiútoků 16 - 20 (po 1. čtvrtině 2 - 10, ve zbytku zápasu 14 - 6)

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu cz.basketball.

Po dvou volných dnech se série přesune do Pardubic, zápas číslo 3 je na programu ve čtvrtek 29. 4. od 17 hodin.