Upravit stránku
15. 04. 2017

Zápas 3: o mečbol


Po dvou domácích výhrách budou pardubičtí basketbalisté usilovat o třetí čtvrtfinálový bod na soupeřově palubovce. Ve Svitavách se bude hrát na Velikonoční pondělí.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 3:

DEKSTONE Tuři Svitavy vs. BK JIP Pardubice
pondělí 17. 4. v 18:30, ČT sport

92:74 a 82:68. Beksa přesvědčivě zvládla zápasy číslo 1 i 2 a v sérii hrané na 4 vítězství vede 2 - 0.

"Naplnili jsme očekávání, uhájili jsme domácí palubovku a máme první dva body," spokojeně konstatoval trenér Tomáš Bartošek.

V obou úvodních duelech jsme měli stejné čtyři dvouciferné střelce. Jobi Wall nastřádal celkem 33 bodů, Dominez Burnett rovných 30, Dušan Pandula 27 a Lamb Autrey 26. Tury táhl zejména produktivní pivot Hunter Mickelson (18 + 16 bodů), rozehrávač Bryan Smithson přidal 15 + 13 bodů a další podkošový hráč Jiří Jelínek nastřílel dvakrát 14 bodů.

Jedním z klíčových aspektů našeho úspěšného vstupu do čtvrtfinálové série byla kvalitní obrana na perimetrové tahouny svitavského týmu Romana Marka a Pavla Slezáka. První jmenovaný zapsal 9 + 7 bodů (+ celkem 11 asistencí), druhý v obou zápasech po 4 bodech.

"Chtěli jsme neustále vyvíjet tlak na klíčové hráče Svitav, což se nám více méně dařilo," chválil Bartošek defenzivní činnost Beksy. "Bylo vidět, že v obou zápasech jsme s přibývajícím časem získávali zápas pod kontrolu." Není pochyb o tom, že JIP bude chtít i ve venkovních duelech pokračovat v neustálé nátlakové obraně po celém hřišti na rozehrávače Turů.

Co bude chtít Beksa ve své hře vylepšit?

"Obranu přechodové fáze Turů, tu rozhodně musíme zlepšit," odpověděl pohotově Tomáš Bartošek. "Svitavy jsou v přechodové fázi hodně silné. V první řadě potřebujeme eliminovat naše ztráty, protože v obou úvodních zápasech byly situace, kdy jsme měli sérii dvou tří laciných ztrát a oni z toho měli snadné koše z protiútoků. Kromě minimalizace ztrát potřebujeme i lépe komunikovat a dobírat útočící hráče - i za tu cenu, že náš vyšší hráč nabere menšího hráče Svitav," řekl dále Bartošek.

Zatím není jasné, zda už bude k dispozici pivot Ondřej Kohout, jenž do zápasů číslo 1 a 2 nezasáhl kvůli nemoci.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti