Upravit stránku
15. 08. 2020

Výborné tři čtvrtiny


První přípravné utkání odehráli pardubičtí basketbalisté na nymburské palubovce, kde ještě po třech čtvrtinách vedli, aby nakonec prohráli dvanáctibodovým rozdílem.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

ERA Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice 76:64
(19:16, 21:25, 13:13, 23:10)

Body:

Nymburk - Kříž 15, Kovář 13, Šafarčík 12, Rupnik 12, Benda 10, Tůma 9, Rylich 5

Beksa - Vyoral 18, Škranc 10, Potoček 7, Švrdlík 6, Svoboda 6, Kalný 6, Svojanovský 5, Slanina 2, Tkadlec 2, Heřman 2 (+8 d.)

Nastoupili jsme bez lehce zraněného Jakuba Merešše, naopak své první minuty (a body i doskoky) v A-týmu zapsal osmnáctiletý pivot Vojtěch Kalný. Od trenérů dostal hodně prostoru: odehrál téměř 12 minut, během nichž nastřílel 6 bodů a doskočil 3 míče.

Ofenzivně nejpovedenější pasáží byla z naší strany druhá čtvrtina, v níž jsme nasázeli 25 bodů a do druhé půle jsme si nesli jednobodový náskok. Ten jsme si udrželi až do startu čtvrté čtvrtiny, kterou však již ovládl Nymburk. Je pro nás pozitivní, že jsme se 30 minut drželi bodově vpředu? "Nic důležitého to pro nás neznamená, maximálně to, že dokážeme držet tempo a otěže utkání. Je potřeba říct, že Nymburk se trochu trápil sřelecky, což se v prvních třiceti minutách projevilo," uvedl asistent trenéra Adam Konvalinka.

"Myslím, že na první zápas to bylo z naší strany povedené. Soustředili jsme se na věci z tréninku, které se ve hře objevovaly. Po většinu utkání jsme v útoku dobře řešili clonu na míč, volili jsme dobré střely a hráli kolektivně." Činností, v níž jsme jednoznačně zaostávali, byl doskok pod oběma koši. "Od začátku utkání jsme byli na doskoku slabí," přikývl Konvalinka. "Stálo nás hodně sil bránit opakované útoky, v poslední fázi už to bylo velmi znát. Nymburk toho využil a celkově posbíral 18 útočných doskoků, což je špatné. Aspoň víme, na čem pracovat." Celkově však u pardubických trenérů převažovala pozitiva. "Dojem z utkání je dobrý. Některé věci jsme splnili, další si musíme zopakovat a na trénincích je pilovat. Jako první ostré utkání to však bylo velice přínosné, myslím, že je dál na čem stavět," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti