Upravit stránku
09. 01. 2017

V aréně s Pau


Špičkový tým francouzské nejvyšší soutěže Pau-Lacq-Orthéz bude prvním soupeřem Beksy v domácím prostředí ve druhé fázi FIBA Europe Cupu.

DRUHÁ FÁZE FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA O:

BK JIP Pardubice (0/3) vs. Pau-Lacq-Orthéz (2/1)
úterý 10. 1. v 18 hodin, Tipsport aréna

Pardubičtí basketbalisté vstoupili do 2. kola evropské soutěže třemi venkovními zápasy.

Ve dvou z nich - v maďarském Székesfehérváru a rumunské Kluži - dlouho živili naději na úspěšný výsledek, byť nakonec prohráli, pouze v Pau hned od začátku ztráceli a podlehli vysoko 66:101 (nejvíce bodů: Chikoko 28, Okobo 20+10 as., Robinson 16, Mipoka 12… - Burnett 16, Autrey 13, Kohout 12, Půlpán 8…).

V prvním domácím duelu budou mít velkou motivaci předvést proti největšímu favoritovi skupiny O kvalitní výkon. "Já pevně věřím, že budeme hrát mnohem lépe, než v prvním utkání ve Francii a že to pro naše fanoušky bude dobrý zápas," předesílá kouč Levell Sanders a dodává. "Jestli chtějí pardubičtí fanoušci vidět hrát svůj tým proti výbornému francouzskému týmu, mají skvělou příležitost."

Oba soupeři zvládli svá poslední ligová utkání vítězně. Beksa si z Brna odvezla až překvapivě jednoznačný triumf 91:57 a na 2. místě Kooperativa NBL vylepšila svoji bilanci již na 15/3, francouzský tým přehrál Paříž Levallois 77:61 a spolu s Nanterre figuruje na dělené 3. příčce s bilancí 10/5.

I ve FIBA Europe Cupu se basketbalistům Pau daří. Naposledy přehráli Albu Fehérvár přesvědčivě 89:63, přičemž vládl zejména v prostředích dvou čtvrtinách, které v součtu vyhráli 51:25. Bodově se nejvíce prosadili Jean Mipoka (20), Alain Koffi (17), Donell Cooper (15) a Antywane Robinson (13).

Klíčoví hráči Pau

Francouzský tým disponuje nesmírně kvalitními podkošovými hráči. Americký power forward Antywane Robinson je ve FIBA Europe Cupu nejlepším střelcem Pau s průměrem rovných 15 bodů na zápas, navíc skvěle střílí trojky (úspěšnost 45,2% - 19/42). Zimbabwský centr Vitalis Chikoko zapisuje 11,4 bodu při fantastické úspěšnosti střelby z pole (87,2% - 34/39!!) i z čáry trestného hodu (85,7% - 12/14), Alain Koffi střílí 9,4 bodu.

"Pau má vysoké hráče, jsou silní, hrají hodně fyzicky. Obrovskou sílu mají zejména pod košem, navíc v prvním utkání ve Francii trefili skoro úplně všechno," řekl dále Levell Sanders. "Nemůžeme je pod košem nechat hrát 1 na 1. Když jejich pivoti budou mít míč v low-post, musíme si dobře pomáhat, vyvinout na ně tlak. Také budeme chtít měnit obranu, protože Pau má hráče, kteří umějí dobře číst hru, když hraješ jen jednu obranu."

Z perimetrových mužů jsou v útoku nejnebezpečnější Jean Mipoka, jenž v evropském poháru zaznamenává 12 bodů i díky výtečným trojkám (48,3% - 14/29), Elie-Franck Okobo (7,9 bodu) či rozehrávač Donell Cooper (7,5 bodu + 9,2 asistence)! "Řekl bych, že Pau má komplexní tým: mají střelce, skvělé pivoty pro hru v dolním postavení, výborné rozehrávače. Čeká nás opravdu dobrý tým," těší se pardubický kouč na konfrontaci se špičkovým protivníkem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti