Upravit stránku
20. 04. 2018

Ústí vs. Beksa, díl 6.


S cílem navázat na skvělý týmový výkon z pátého utkání nastoupí pardubičtí basketbalisté ke čtvrtfinálovému duelu číslo 6, který se bude hrát v Ústí n. L.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 6:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice
neděle 22. 4. v 18 hodin

Pátý díl atraktivního čtvrtfinálového seriálu měl doposud nejpříjemnější děj.

Beksa ve druhém poločase vládla, vedla až o 20 bodů a vůbec poprvé v sérii hrála kontrolovanou koncovku.

Jenže to je minulost. Sluneťané, byť po dvou porážkách v řadě přišli o překvapivé dílčí vedení 2-1, jsou i nadále velmi odhodlaní a slibují nám boj. "Uděláme všechno proto, abychom se do Pardubic ještě jednou vrátili," uvedl ústecký kouč Antonín Pištěcký na tiskové konferenci po Utkání 5. "Když doma zastavíme sílu Pardubic na útočném doskoku, myslím si, že s námi ještě budou mít problém," navázal na trenérova slova křídelník Filip Šmíd.

Celý záznam tiskové konference po čtvrtečním Duelu 5 si můžete přehrát v BeksaTV.

Beksa však nechce spoléhat na rozhodující zápas číslo 7.

"Nyní hrajeme uvolněněji než v úvodu série. Ústí předvádí skvělý basketbal a nutí nás předvádět co nejlepší výkony, ale naším cílem je v neděli ukončit čtvrtfinálovou sérii," podotkl pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Otázkou zůstává, zda bude k dispozici týmový top-skórer Brandon Spearman, jenž ve čtvrtek odehrál jen 15 minut, posléze se zranil. O jeho případném startu v šestém čtvrtfinálovém utkání se zřejmě rozhodne až v den zápasu.

V ústeckém dresu se naposledy pořádně rozparádil Donald Robinson, jenž dlouho držel svůj tým ve hře: nakonec nám vysázel 29 bodů, přitom jeho dosavadní průměr ve čtvrtfinálové sérii činil "jen" 12,3 bodu. Důležité však bylo, že nikdo další už střelecky neexplodoval. Za svými průměry v sérii zaostali například Ladislav Pecka (10 bodů, předtím v sérii průměr 14,5 bodu), David Šteffel (2 body / dosud 11,3 bodu) či Michal Šotnar (0 bodů / dosud 10,5 bodu). "Stejně jako v útoku, i v obraně jsme pracovali velice dobře, týmově," chválil Bartošek po pátém zápase. Nicméně podobně kvalitní, ne-li ještě preciznější defenzivní práci bude třeba odvést i v neděli!

Útkání číslo 6 můžete sledovat na portálu TVCOM.cz.

3 otázky pro trenéra Tomáše Bartoška

Dvakrát po sobě jsme ve čtvrtfinálové sérii nastříleli přes 90 bodů. Co se změnilo v naší hře?
"Řekl bych, že jsme už setřásli nervozitu a tlak z úvodu série, což se projevuje tím, že hrajeme uvolněněji. Pozitivní je, že jsme se v pátém utkání série prezentovali velmi dobrým týmovým projevem: dobře jsme posouvali míčem, vytvářeli jsme si dobré střelecké pozice a skórovali všichni hráči, což je pro obranu vždy složitější, když hrozí nebezpečí z více stran. Pevně věříme, že i v neděli v Ústí předvedeme dobrý ofenzivní výkon, že nás v útoku bude zdobit variabilní hra."

Včetně útočného doskoku, což je naše devíza v dosavadním průběhu série...
"Doskok je jedna z věcí, která nás zdobí v celém průběhu sezony. Snažíme se o co nejrychlejší přechod dopředu a základem je doskočit míč v obraně, naopak v útoku využíváme toho, že máme velmi chytré hráče, kteří mají cit pro doskok - platí to jak pro pivoty, tak pro hráče z perimetru. Snažíme se být v této činnosti hodně aktivní, rozhodně je to jedna ze silných stránek naší hry a v tom musíme pokračovat i v dalším průběhu play-off."

Poprvé v sérii vedeme, stav je 3-2 v náš prospěch. Co lze očekávat v utání číslo 6?
"Ústí předvádí v této sérii skvělý basketbal. Nevím, jestli hraje na hranici svých možností, každopádně hraje velmi dobře a nutí nás předvádět co nejlepší výkony. Sluneta teď nemá co ztratit, takže očekáváme, že do šestého zápasu půjde s maximálním nasazením, že si její hráči třeba budou brát střely, které by normálně nebrali. Naším záměrem bude hrát koncentrovaně a konzistentně od úvodního rozskoku. Věříme, že jsme si slabší chvilky již vybrali na začátku série a teď jsme nastartovali náš motor do potřebných obrátek."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti