Upravit stránku
12. 03. 2019

Ústí vs. Beksa


S odhodláním přerušit třízápasovou neúspěšnou sérii odcestují pardubičtí basketbalisté ke středečnímu utkání do Ústí nad Labem.

6. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

Sluneta Ústí n. L. (16/11) vs. BK JIP Pardubice (14/13)
středa 13. 3. v 18 hodin

Beksa poprvé v sezoně prohrála tři ligové zápasy za sebou: neuspěla ve Svitavách, s Olomouckem a v neděli v Nymburku.

Výkon z palubovky mistra, navzdory 6bodové porážce, však snesl přísnější měřítko, což zmínil i pivot Ondřej Kohout: "Myslím, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů za poslední měsíc nebo dva, hlavně co se týče bojovnosti. Tohle je pro nás určitě pozitivní a budeme se od toho chtít odrazit do dalších zápasů," přeje si Kohy. Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Na severu Čech půjde o další velmi náročný herní test.

Právě na Slunetě jsme rozehráli letošní ročník Kooperativa NBL: na konci září jsme si odtud odvezli přesvědčivé vítězství 79:96, navíc po velice kvalitním výkonu. Ústí jsme porazili i v prosincové domácí odvetě (82:67), leč od té doby se výsledky obou středečních soupeřů liší. Zatímco Beksa vyhrála jen 7 z následujících patnácti ligových zápasů, Sluneta má ve stejném období pozitivní bilanci 8/6. V první polovině února ovládla tři utkání v řadě rozdílem jediného koše (v Děčíně 106:109 po 3. prodloužení, poté opět v Děčíně 75:76 a následně nad Olomouckem 95:94), v uplynulých dvou kolech však pokaždé nastřílela pouze 60 bodů a dvakrát jednozonačně prohrála (s Nymburkem 60:96 a v Opavě 87:60 - nejvíce bodů: Houška 13, Svejcar 10...).

Koncentrace je základ

"Každé utkání v nadstavbové části je těžké a těžký zápas očekáváme i tentokrát," předeslal trenér Levell Sanders. "Zvlášť při venkovních utkáních je potřeba maximální koncentrace, což bude platit i v Ústí." V tomto směru se můžeme odrazit od předchozího duelu v Nymburce, který jsme odehráli bez dlouhodobějších výpadků. "Pokud jde o koncentraci, odvedli jsme tam dobrou práci, ale je potřeba na tom stavět i v dalších zápasech," zdůraznil Ell.

Slunetu táhne dvojice zkušených pivotů. Pavel Houška zapisuje v průměru 15 bodů + 6,2 doskoku (trojky 41% - 41/100), Ladislav Pecka přidává 12,7 bodu + 7,4 doskoku. Dalšími dvěma dvoucifernými skórery jsou rozehrávač Devante Wallace (13,2 bodu) a křídelník Spencer Svejcar (10,2 bodu, trojky 37,4% - 46/123). Do základní rotace dále patří rozehrávač Michal Šotnar (7,7 bodu + 4,5 asistence) a Jaytornah Wisseh (7,3 bodu + 3,9 doskoku), křídelník Filip Šmíd (4,8 bodu) a podkošovíhráči Justin Martin (9,3 bodu) s Davidem Šteffelem (4,8 bodu).

"Ústí je dobrý, velice zkušený tým, který má na každé pozici dobré hráče, takže musíme být připraveni hrát dobrou týmovou obranu," řekl dále Ell, jenž stejně jako v předchozích zápasech považuje za klíčové faktory kontrolu doskoku a limitování vlastních míčových ztrát. "Musíme dobře doskakovat a neztrácet míče, to je základ," doplnil pardubický kouč, jenž zatím neví, zda bude mít k dispozici kapitána Radka Nečase, který vynechal nedělní zápas kvůli nemoci. V každém případě mu i nadále budou scházet zranění rozehrávači Richard Williams s Donovanem Jacksonem. Zajímavý duel jistě čeká Evana Singletaryho, jenž v Pardubicích prochází měsíčním try-outem: kompletní minulou sezonu totiž odehrál právě v dresu Slunety.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti