Upravit stránku
17. 10. 2021

Ukázali jsme srdce


Derby jak má být! Beksa v sobotu večer doslova ubojovala pátou výhru v sezoně, když v hale Královských sokolů otočila v závěrečné dvouminutovce nepříznivé skóre a vyhrála 96:92!

Neskutečná bitva ve výborné kulise.

V hledišti parádní atmosféra, o kterou se staraly oba tábory, na hřišti úžasná ofenzivní smršť.

Beksa v každé čtvrtině nastřílela alespoň 23 bodů, domácí v úvodních třech rovněž. Až v té čtvrté jsme je udrželi na 17, což rozhodlo! "No, obranu bych tentokrát asi úplně nezmiňoval," hořce se pousmál křídelník David Pekárek, jeden z hrdinů vítězného derby. Když ale přišla řeč na vystupňování obranného úsilí v rozhodné pasáži, tedy v závěru čtvrté čtvrtiny, souhlasně pokýval hlavou. "Je takt, že kdybychom na konci něco neubránili, tak jsme zápas nedotáhli k výhře, takže jo: na konci jsme konečně párkrát ubránili a v útoku jsme pokračovali v tom, co jsme dělali celý zápas - dávali jsme body. Nastřílet 96 je super, ale na obraně musíme dál pracovat," zdůraznil autor 19 bodů.

Ani jeden tým si v celém průběhu duelu nevypracoval vyšší než 7bodový náskok.

"Celou dobu to byl strašně vyrovnaný zápas. Derby jsou vždycky takto vypjatá," pokračoval ve svém hodnocení Peky. Právě on se, stejně jako v minulém domácím utkání proti Brnu, obsadil do hlavní role v nejvypjatějších momentech. Za stavu 90:91, v době, kdy do konce scházela necelá minuta, jsme měli míč v držení, leč ke střele jsme se dostali až v úplném závěru 24sekundového limitu na útok. Míč dostal do ruky právě David Pekárek a zpoza tříbodového oblouku jej prohnal síťkou - 90:94 a rozdíl byl rázem mimo dosah jediného koše!

Peky se trefil 38 sekund před koncem a svou přesnou trojku, čtvrtou v utkání (z pěti pokusů!) náležitě a hlasitě oslavil. "Samozřejmě jsem byl moc rád, že jsem ji trefil a že jsme vyhráli," říkal nedlouho po skončení zápasu, v jehož druhém poločase jsme většinou byli bodově mírně pozadu. "Pravdou je, že jsme většinu čtvrté čtvrtiny byli dole, ale pořád bylo dost času. Věřil jsem, že to dokážeme otočit. Zase jsme ukázali charakter!" doplnil David Pekárek, jehož těší, že tým zvládl všechny tři ligové venkovní zápasy vítězně. "Každé vítězství je pro nás strašně cenné, kor venkovní. Jen tak dál. Chceme na to navázat už v dalším venkovním utkání v Levicích," zmínil nadcházející duel Alpe Adria Cupu.

Petr Šafarčík: Musíme se zlepšit

Radost z vítězství, ale zároveň ne zcela dobrý pocit z předváděné hry.

Další z pardubických tahounů Petr Šafarčík měl po utkání smíšené pocity. "Nemám to moc rád, ale na naši stranu musím být kritický, protože bych řekl, že z toho, co jsme chtěli hrát, se nám nepovedlo skoro nic. A podle toho to na hřišti vypadalo," odpověděl autor 18 bodů na otázku, co z našeho předzápasového plánu se nám dařilo naplnit. "Nakonec jsme zápas dokázali silou vůle přetočit na naši stranu, ale takhle se nedá hrát celou sezonu, mohlo by se nám to vymstít. Do příštího zápasu musíme zlepšit plnění taktických pokynů!"

Ačkoliv jsme si pro výhru došli trnitou cestou, nakonec jsme ji získali a s bilancí 5/1 jsme poskočili v průběžné tabulce na 2. místo, hned za vedoucí Nymburk. Nakolik si Peca cení skutečnosti, že jsme mentálně ustáli složité závěrečné minuty, kdy jsme v obrovské vřavě dlouho museli dotahovat několikabodovou ztrátu? "Vždycky je to těžké, zvlášť když hraješ venku. I naši fanoušci ale přijeli a byli slyšet," děkoval početné skupině fanoušků Beksy.

"To, že jsme zápas dokázali otočit, ukazuje na zdravý charakter našeho týmu, protože jsme se z toho jak se říká nepodělali. Vždycky někdo z týmu dokázal udělat nějakou dobrou věc v obraně nebo na druhé straně dal koš, takže nám domácí nijak výrazně neodskočili. Řekl bych, že na konci jsme ukázali větší srdce než soupeř a díky tomu jsme zvítězili," dodal Petr Šafarčík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti