Upravit stránku
06. 01. 2024

Ubojovaná třetí v řadě


Důležité utkání proti oslabenému, leč velmi houževnatému soupeři jsme výsledkově zvládli. Pražskou Slavii jsme udolali o 9 bodů a zapsali jsme třetí vítězství v řadě.

20. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. SK Slavia Praha 84:75
(20:11, 21:28, 18:18, 25:19)

Ačkoliv jsme již na startu druhé čtvrtiny vedli o slibných 15 bodů (jednalo se o nejvyšší rozdíl ve skóre v celém průběhu zápasu) a bodově vpředu jsme se drželi většinu utkání (celkem 32,5 minuty, kdežto Slavia necelých 6 minut a nejvíce o 4 body), museli jsme o tolik potřebnou výhru bojovat prakticky až do konce. Do závěrečné pětiminutovky jsme vstupovali pouze se 3 body k dobru, až poté, šňůrou 10:1, jsme dostali složitý duel proti citelně oslabenému soupeři definitivně pod kontrolu. Vydřené vítězství v součtu s další porážkou Písku znamená, že jsme se s bilancí 9 výher a 11 porážek osamostatnili na klíčové 8. pozici a dvě kola před koncem základní části máme účast v elitní skupině A1 pro nadstavbovou část plně ve svých rukou.

Průběh utkání

Po vyrovnaném úvodu (5. minuta - stav 9:9) jsme soupeři brzy začali ukazovat záda. Zbývající úsek první čtvrtiny jsme ovládli poměrem 11:2 a na startu druhé části hry Jure Škifić s Kamilem Švrdlíkem zvýraznili náš náskok až na 15 bodů (12. minuta - 26:11). Slavia, od začátku hojně využívající zónovou obranu, však zvedla hlavy a vedena rozparáděným Teddym Okereaforem, jenž nám do půle nasypal 18 bodů (z toho 13 ve druhé čtvrtině!) se ještě do přestávky přitáhla na rozdíl jediného koše!

Druhý poločas sice otevřel přesně trojkující Tomáš Vyoral, jenže hosté kontrovali 6 body za sebou a po dlouhé době vedli. A to nebylo všechno, Okereafor s Agravanisem dali svému týmu 13 minut před koncem dokonce čtyřbodový náskok (stav 50:54).

V důležité pasáži na konci třetí čtvrtiny pozvedl naši uvadající ofenzívu dvakrát ze stejného místa přesně trojkující Kameron Chatman a od té doby už jsme ani jednou neprohrávali. Mezi 32. a 34. minutou jsme si pomohli dalšími třemi úspěšnými trefami zpoza oblouku (David Pekárek 2 a Petr Šafarčík, stav 71:63), ale Pražané zosnovali ještě jeden nápor a po Thompsonově úspěšném zakončení se 5 minut před koncem stále drželi ve hře o senzační vítězství (stav 71:68). V průběhu dalších 4 minut však přidali jediný bodík z trestného hodu, naopak na druhé straně Kameron Chatman 6 body za sebou (v rozmezí necelé minuty) posunul průběžné skóre na klid dávajících 81:69.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na portálu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Vanja Miljković (trenér domácích):

"Za výhru jsme moc rádi. Je to pro nás třetí vítězství v řadě, což je nejdůležitější, protože jsme v závěrečné fázi základní části, kdy se láme chleba. Musíme vyhrávat, abychom se dostali do skupiny A1. Do utkání jsme vstoupili dobře, bohužel, ve druhé čtvrtině už jsme nebyli tak agresivní v obraně jako při vstupu do zápasu, což nás stálo dvouciferný náskok. Teď se nechci úplně zabývat nějakými detaily, utkání si musíme podrobně zanalyzovat."

Jure Škifić (hráč domácích):

"Utkání rozhodl až druhý poločas, v němž jsme lépe a agresivněji bránili. Celkově jsme udrželi Slavii na 75 bodech, což je slušné číslo. Vyzvedl bych naši týmovost na útočné polovině hřiště. V útoku nám dobře putoval míč, což je přesně to, co chceme, to je hra, kterou se chceme prezentovat. Měli jsme 30 asistencí, což je skvělé číslo."

Hugo Salgado (trenér hostů):

"Zápas nemůžu hodnotit nijak negativně. Jsem pyšný na to, co moji hráči předvedli. Určitě jste si všimli, že nezažíváme nejlepší sezonu, máme hodně zraněných hráčů. Dnes nás bylo jen 8, ale bojovali jsme. Za rozhodující faktor utkání považuji právě to, že jsme nastoupili jen v 8 hráčích, byli jsme unavenější mnohem dříve než domácí hráči. Také jsme v klíčové fázi zápasu neproměnili několik důležitých střel, zatímco domácí ano, to nakonec rozhodlo."

Teddy Okereafor (hráč hostů):

"Jsem pyšný na náš tým, jakým výkonem jsme se prezentovali, bojovali jsme. Hráli jsme v podstatě to, co jsme chtěli, ale chyběli nám dva klíčoví hráči a nastoupilo nás jen 8. V koncovce rozhodlo to, že jsme byli unavenější. Já osobně jsem rád za 31 bodů, ale když to nevede k týmovému vítězství, samozřejmě to hodně mrzí."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti