10. 11. 2018

Týmová jízda

Wau, tohle byl zážitek! Beksa dala zapomenout na předchozí domácí nezdary a Ostravu rozstřílela po týmovém výkonu 128 body, což je nové maximum letošního ročníku NBL!

9. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. NH Ostrava 128:71
(37:27, 34:17, 32:13, 25:14)

Ofenzivní smršť v číslech? Ta základní jsou tato:

• v prvních třech čtvrtinách jsme pokaždé nasázeli více než 30 bodů
  • všechny čtyři čtvrtiny jsme vyhráli dvouciferným rozdílem (o 10, 17, 19 a 11 bodů)
  • trefili jsme 13 trojek (z 27 pokusů), z dvojek jsme si udrželi vynikající úspěšnost 66% (35/53)

Tohle byl výkon, na kterém se dá stavět! Ano, ostravská obrana mnohdy nefungovala jako ucelená jednotka, nicméně to nikterak nesnižuje náš výkon. Spousta získaných míčů (10), rychlé protiútoky po ziscích i doskocích (poměr bodů z protiútoků 38 - 13), krásných 33 asistencí - například Donovan Jackson jich zvládl rozdat 8 už za první půli!!! "Předvedli jsme dobrý, týmový výkon. 40 minut jsme hráli agresivně, rychle, s velkou energií," chválil své hráče spokojený kouč Levell Sanders.

Vpředu jsme byli od začátku do konce (až na remízový stav 2:2). V úvodních dvou minutách nám dodaly sebevědomí dvě trojky Evana McGaugheyho - i díky nim jsme rychle vedli 10:2. Proměnili jsme 9 z prvních dvanácti střel z pole a v závěru úvodní čtvrtiny jsme měli až 15bodový náskok (37:22)!

Definitivně jsme pak Ostravě ukázali záda ve druhé části. Stejně jako do první, i do ní jsme vstoupili šňůrou 10:2. Úsek od 15. do 19. minuty jsme ovládli poměrem 17:1 (!) a rázem to bylo o třicet. "Hodně nám pomohl super vstup do zápasu. Dali jsme asi prvních pět střel. Vysoké tempo jsme udrželi od začátku až do konce," podotkl pivot Ondřej Kohout.

Výčet pozitiv je příjemně dlouhý. Do skórování byli zapojeni všichni hráči, přičemž navzájem se obdarovávali mnoha skvostnými asistencemi, po nichž následovala smršť okulahodících smečí.

Do přestávky jsme nastříleli těžko uvěřitelných 71 bodů (!) a ofenzivní náladu jsme si k velké potěše fanoušků přenesli i do druhého poločasu. Stobodovou hranici pokořil ještě ve třetí čtvrtině proměněnou šestkou kapitán Radek Nečas, ve čtvrté čtvrtině jsme postupně navyšovali rozdíl až k neuvěřitelným 60 bodům! A to jsme ještě zahodili 13 trestných hodů... "Věřím, že se i nadále budeme zlepšovat. Tohle je cesta, kterou chceme jít," doplnil Levell Sanders.

Sedm hráčů Beksy nastřádalo dvouciferný počet bodů, další dva přidali po 8 bodech. MVP utkání byl zvolen Donovan Jackson (14 bodů + 9 asistencí, střelba z pole 4/8, trestné hody 4/4): podstatnou část svého příspěvku zaznamenali již v první půli, v té druhé díky příznivému vývoji odehrál jen 4,5 minuty. Dwayne Benjamin stihl za pouhých 17,5 minuty double-double, s fantastickou efektivitou střelby (z pole 8/9, trestné hody 3/4), podobně přesný byl i pivot Kamil Švrdlík (14 bodů, z pole 7/8).

Z týmových čísel vyzvedněme počet bodů, které zaznamenali hráči z lavičky (52 - 17!) a poměr bodů dosažených po ztrátách (28 - 11). Kromě nového střeleckého rekordu letošní sezony jsme stanovili i rekord v užitečnosti: 167!!!