Upravit stránku
08. 03. 2023

Třetí porážka s Válečníky


Ani napotřetí to bohužel nevyšlo. Beksa, stále bez zdravotně indisponovaného dua Petr Šafarčík-David Pekárek, znovu nestačila na děčínské Válečníky. Po dvou porážkách v základní části jsme dnes podlehli o 14 bodů.

6. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 70:84
(10:26, 18:20, 17:21, 25:17)

Z naší strany bylo od samého začátku všechno špatně. "Hodnocení stačí asi jedním slovem: tragédie," nebral si servítky rozehrávač Tomáš Vyoral. Ani jednou jsme nevedli, od nerozhodného stavu 5:5 už jsme se soupeři neustále dívali na záda, bohužel velmi záhy z uctivé vzdálenosti. Zápas byl v podstatě rozhodnutý již v polovině druhé čtvrtiny, kdy jsme se propadli do hluboké, 28bodové jámy! "Celý zápas jsme si prohráli v prvních 15 minutách, kdy jsme nic netrefili v útoku, ztratili jsme 15 balónů a soupeř nám z toho dal 20 bodů, když chodil jeden na nula. Těžko se hraje, když prohráváte o 25 bodů," podotkl autor 17 bodů a 7 asistencí. Na absence dvou osových mužů, Pekyho s Pecou, se Vyo vůbec nevymlouval. "Hrajeme doma, máme zraněné 2 hlavní hráče, ale nemůžeme hrát s takovým nasazením, s jakým jsme vstoupili do zápasu," dodal Tomáš Vyoral.

Průběh utkání

Ráz utkání určila hned první čtvrtina, která se nám vůbec nepovedla. Proměnili jsme v ní jen 3 z 11 střel z pole (úspěšnost 27%, hosté 10 ze 17 - úspěšnost 59%), ztratili jsme 6 míčů (body po ztrátách 2 - 9) a postupně jsme nabrali až 16bodovou ztrátu! Nejbolestivější pasáží byl úsek mezi 5. a 8. minutou, který skončil 0:13.

Ve druhé čtvrtině bylo bohužel ještě hůř: přišlo v ní dalších 9 (!!!) míčových ztrát (ARMEXu jsme umožnili do přestávky skórovat 20 bodů po našich ztrátách!!!), a tak nebylo divu, že rozdíl ve skóre se velice rychle vyšplhal až k 30bodové hranici. A to už v 16. minutě, kdy A. J. Walton dvěma koši po sobě posunul průběžný stav na 16:44...

Zápas byl prakticky rozhodnutý. I když jsme stříleli s velmi nízkou úspěšností (trojky 4/22 - 18,2%), nedokázali jsme si pomoci útočnými doskoky (v první půli jen 3), taktéž jsme po celý zápas nezbrzdili lavinu děčínských protiútoků (poměr bodů z brejků byl 2 - 26!!!). Až v úplném závěru jsme snížili konečné manko na finálních 14 bodů. "Gratuluji Děčínu, od začátku byl lepší než my," musel uznat trenér Dino Repeša. "Pro nás to byl náš nejhorší zápas v sezoně. To, že nám chyběli dva důležití hráči, není důvod, abychom ztratili 18 míčů, měli jsme úspěšnost 18% za 3 body a dostali 26 bodů z rychlých protiútoků. Připravovali jsme se na přechodovou fázi z útoku do obrany, ale bohužel... Určitě je hodně věcí, na kterých musíme dál pracovat," dodal kouč Beksy.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti