Upravit stránku
02. 03. 2016

Tisková konference po utkání s USK


Utkání 35. kola Kooperativa NBL mezi BK JIP Pardubice a USK Praha hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Mirsadem Alilovičem a hráči Jobi Wall s Petrem Šafarčíkem.

Mirsad Alilovič (trenér USK Praha):
"Gratuluji Pardubicím, kontrolovaly zápas od začátku do konce, hrály agresivně v obraně. Největší problém pro nás bylo doskakování, Pardubice kontrolovaly doskok na obou stranách hřiště, zejména na začátku zápasu, kdy daly hodně jednoduchých bodů po útočných doskocích. Tím domácí získali sebevědomí, hrali velmi dobře v útoku, proměňovali své volné střely, měli dobrý pohyb míče a hráli jako tým. Na druhou stranu my jsme byli moc měccí a kvůli tomu jsme hráli s nízkým seběvedomím. Takže jednoznačné a zasloužené vítězství pro domácí, kterým přeju vše nejlepší do dalších zápasů."

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Jsme rádi, že jsme dnešní zápas po kolapsu v Opavě zvládli. Nebyli jsme v jednoduché situaci. Dali jsme do toho hrozně energie v obraně. Připravovali jsme se celé tři dny, že budeme muset velmi dobře bránit, nepouštět USK do jednoduchých situací, což se až na pár výjimek dařilo. V první čtvrtině nám dali pár jednoduchých košů z protiútoků, do druhého poločasu jsme si toto již pohlídali díky kvalitnímu útočnému doskoku i dobrým návratem na obranou polovinu, takže USK neměl tolik příležitostí na rychlé koše. Ani z postupného útoku se tak neprosazoval, jako v minulých zápasech proti nám. Chtěl bych vyzvednout práci celého týmu, zejména na obranné polovině, protože tím velkým tlakem, který jsme vyvinuli, jsme získali jednoduché míče a dali mnoho jednoduchý košů, což nám dodalo sebevědomí a víru v náš výkon.“

Jobi Wall (hráč BK JIP Pardubice):
„Jsem nadšen z vítězství. Klíčem byl obranný tlak na perimetru. Viktor Půlpán a Josef Příhonský nastavili v tomto tón již od začátku zápasu a celý tým z toho čerpal energii. USK je dobrý tým, pokaždé, když s nimi hrajeme, tak víme, že budou bojovat až do konce, takže jsem šťastný za výhru a za výkon celého týmu."

Petr Šafarčík (hráč USK Praha):
"I já gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Pardubice začaly velmi agresivně v obraně, tlačily na nás po celém hřišti. Nedokázali jsme se s tím srovnat, domácí z toho získali jednoduché koše a narostlo jim sebevědomí, z čehož těžili hlavně v útoku. Krásně si posílali míč, proměňovali své střely, nás to sráželo. My jsme se naopak trápili s jejich agresivní obranou. Nechávali jsme se odstrkovat, nevyužívali jsme clon, takže jsme neměli náš klasický agresivní nájezd do koše, z toho ani žádné výhozy do volných pozic. Pardubice si to hlídaly celý zápas a my jsme na konci neměli síly na zvrat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti