01. 09. 2019

Těsná porážka

Celý zápas jsme vedli, v průběhu třetí čtvrtiny nejvíce o 19 bodů, ovšem přesto jsme na úvod přípravy podlehli polskému týmu Polpharma Gdaňsk nejtěsnějším rozdílem o 1 bod.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

Polpharma Starogard Gdaňsk vs. BK JIP Pardubice 77:76
(16:18, 15:23, 20:22, 26:13)

Na startu herní přípravy scházejí trenérům reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral a zraněný pivot Ondřej Kohout, naopak příležitost dostali mladíci. Benjamínek týmu Michal Svojanovský zaznamenal svůj první bod v Bekse, premiérové body zapsal rovněž pivot Prokop Slanina. Samotný zápas jsme výtečně rozehráli, ovšem v poslední čtvrtině jsme vypadli z rytmu, soupeř v ní skóroval dvojnásobný počet bodů a závěrečným dopichem neúspěšné střely pouhých 1,2 sekundy před koncem už nezvratně otočil výsledek ve svůj prospěch.

Po vyrovnané první čtvrtině jsme si ve druhé části vypracovali až 15bodové vedení, a to zásluhou vydařené pasáže mezi 11. a 15. minutou, jíž jsme ovládli poměrem 3:15. Hned zkraje druhého poločasu jsme natáhli náš náskok až na maximálních 19 bodů - i zásluhou tří rychlých trojek a celkem 11 bodů Josefa Potočka poskočil průběžný stav na 33:52.

"Myslím si, že na první zápas jsme vypadali hodně dobře. Byl tam slušný pohyb míče, i v obraně to bylo dobré, několikrát jsme dobře zapresovali a zarotovali," kvitoval pivot Kamil Švrdlík kvalitní týmový výkon v úvodních 25 minutách.

V závěrečné pasáži jsme ztratili několik míčů, nechali polskému týmu více útočných doskoků, už jsme si nevytvářeli tak lehce otevřené střelecké pozice a výsledkem byla dramatizace koncovky. Na první obrat Gdaňsku (75:74) ještě zareagoval úspěšným nájezdem Viktor Půlpán, ale poté, co oba soupeři v dalších útočích ztratili míč, měli domácí k dispozici 12 sekund na poslední útok: po neúspěšné střele dopíchli míč do koše a závěrečný pokus Kamila Švrdlíka z poloviny hřiště již další obrat nepřinesl. "Je škoda, že jsme prohráli. Samozřejmě, že v této fázi výhra nebo prohra nic neřeší, ale lepší pocit máte určitě po výhře než po prohře," řekl dále Kamil Švrdlík. "Naše problémy začaly už na konci třetí čtvrtiny. Bylo to skoro -20 z pohledu polského týmu a vypadalo to, že je to už ani nebude bavit, ale našimi chybami jsme jim pomohli, aby se vrátili do zápasu," doplnil autor 14 bodů.

Druhé utkání v Polsku odehrajeme hned v pondělí, naším soupeřem bude MKS Dabrowa Górnicza (17 hodin).