14. 10. 2021

Strašně důležitá výhra

Napínavou středeční bitvu mezi Beksou a Brnem (87:82) hodnotili trenéři Dino Repeša s Lubomírem Růžičkou a hráči David Pekárek, Dantez Walton, Matěj Burda a Viktor Půlpán.

Ohlasy po utkání BK JIP Pardubice vs. Basket Brno

Dino Repeša (trenér domácích):
"Gratuluji mým hráčům k vítězství. Pro nás to byl velmi těžký zápas, protože nám chyběli Tomáš Vyoral s Josefem Potočkem, což jsou dva velmi důležití hráči. Hráli jsme jen se čtyřmi guardy, což je pro tři pozice málo - pro dobrou energii, zvlášť v obraně a pro rychlou přechodovou fázi, je jich potřeba minimálně pět. V závěru jsme viděli, že jsou hráči unavení, udělali jsme nějaké chyby, ale zvládli jsme to. Náš realizační tým dělá, co může, věřím, že Tomáš i Pepa se brzy vrátí zpátky do hry. Co se týče zápasu, první poločas jsme neodehráli tak, jak jsme se připravovali, měli jsme moc ztrát, v naší útočné hře celkově chyběly určité detaily, které jsme si připravovali. V druhém poločase jsme zlepšili doskok, pomohli jsme si i zónovou obranou a podařilo se nám zastavit útok Brna."

David Pekárek (hráč domácích):
"Od prvních minut to bylo velice vyrovnané utkání. V prvním poločase nás hodně trápil útočný doskok Brna, ale v druhém poločase už jsme si ho pohlídali. Opravdu to byl extrémně vyrovnaný zápas, pro nás je strašně důležité, že jsme ho dokázali vyhrát. V druhém poločase jsme zastavili Brno i díky zóně, oni ztratili určitou lehkost, kterou do té doby měli. Mně osobně se hrálo dobře. Hned od začátku jsem se chytl, spoluhráči mi vytvořili spoustu volných pozic, které jsem naštěstí dokázal proměnit. Trojka s faulem na konci zápasu byla taková třešnička. Samozřejmě to byl důležitý koš, protože jsme se konečně dokázali trochu odpoutat, posunul nás na rozdíl 5 bodů. Určitě jsem byl moc rád, že mi tam tahle trojka spadla."

Dantez Walton (hráč domácích):
"Odehráli jsme hodně náročný zápas, jak fyzicky, tak psychicky. Byla to opravdová bitva, o výhru jsme museli bojovat až do úplného konce. My jsme měli štěstí, že nás podrželi kluci jako David Pekárek a Phil Henry, kteří svými body povznesli náš tým. Je moc dobře, že jsme vyhráli, protože to byl důležitý zápas s týmem, který je v tabulce na podobných pozicích jako my. Mezi klíčové faktory bych určitě zařadil doskok: v prvním poločase jsme v něm ztráceli, ale po přestávce jsme se zlepšili. Celkově jsme zlepšili obranu, což bylo velmi důležité. Věřím, že to bylo hezké utkání i pro diváky, protože bylo velice napínavé, až do konce nikdo nevěděl, jak skončí, což já osobně mám hrozně rád. Hraje se ze všech sil, každý do toho dá všechno co může - a když se vyhraje, je to o to hezčí."

Matěj Burda (hráč domácích):
"Byl to velice náročný zápas. Oba týmy v něm měly pasáže, kdy mohly jít bodově výrazněji přes svého soupeře, ale nikomu se to nepodařilo. Já jsem hrozně rád, že jsme vyhráli. Semkli jsme se jako tým, hrozně moc jsme chtěli vyhrát a dopadlo to, jak to dopadlo: vítězně pro nás. Za sebe musím říct, že si nikdy nepřipouštím, proti komu hraju, do každého zápasu jdu se stejným respektem. Je mi jedno, proti jakému soupeři nebo proti jakému hráči hraju. Jako vždycky jsem chtěl přinést na hřišti energii, ubránit, a to, že mi padly nějaké střely nebo nějaké šestky, už je pro mě bonus."

Lubomír Růžička (trenér hostů):
"V první řadě gratuluji domácím k vítězství. My jsme byli podle mě lepší v prvním poločase a oni v druhém. Je to škoda, protože jsme byli blízko k vítězství. Přišla pěkná návštěva, byla tady pěkná kulisa, za což jsem rád, protože to je v letošní sezoně poprvé, kdy jsem viděl takhle zaplněné hlediště. Co rozhodlo? Lepší střelecká potence ze strany Pardubic v druhém poločase. Co mě mrzí, je to, že máme v týmu nějakou virózu, kluci mají střevní problémy a někteří hráli se sebezapřením. Od začátku sezony nás kosí zranění, nebo jako teď nějaká bakterie. Doufám, že se dáme dokupy a budeme v pohodě. V Pardubicích jsme nehráli špatně, akorát jsme odešli smutnější."

Viktor Půlpán (hráč hostů):
"Chtěli jsme v Pardubicích uspět. Myslím si, že jsme celý zápas hráli dobrý basket, buď jsme byli ve vedení, nebo se to tahalo. O to víc nás mrzí, že jsme nezvládli koncovku a prohráli. Řekl bych ale, že jsme předvedli dobrý výkon, určitě lepší než minule doma s Ostravou, takže máme na čem stavět. Co se týče mě, hraje se mi výborně. Přišel Roman Marko, což je typický rozehrávač, hrajeme i dost spolu. Každý jsme trochu jiný, ale dokážeme si vyhovět a dobře se doplňujeme, sedlo nám to. Pořád je začátek sezony a já věřím, že to bude jenom lepší a lepší."