Upravit stránku
05. 04. 2023

Špatný start, pak obrat


Beksa je zase o krok blíž kýženému čtvrtému místu. Po nepovedeném začátku skolila Ostravu o 13 bodů, zapsala čtvrtou výhru v řadě a dvě kola před koncem nadstavby stále drží průběžné 4. místo.

DOHRÁVKA 1. KOLA NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. NH Ostrava 90:77
(19:28, 31:18. 20:14, 20:17)

Úvodní minuty jsme rozhodně neodehráli podle představ.

Ostravským hráčům jsme na útočné polovině hřiště nechávali hodně prostoru hlavně za tříbodovým obloukem, čehož zhusta využívali: v první čtvrtině trefili 6 trojek a na jejím konci odskočili až do 15bodového vedení!!! "Je neuvěřitelné, že soupeř dá za 2,5 minuty 10 bodů a my máme 1 faul," káral svůj tým v pozápasovém hodnocení trenér Dino Repeša. Ještě do poločasu jsme se však dokázali z hlubokého příkopu vyhrabat, postupně jsme nad utkáním převzal kontrolu a v poslední části jsme houževnatému soupeři definitivně ukázali záda. "Dnes je pro nás důležité hlavně to, že jsme vyhráli," lakonicky konstatoval kouč Beksy.

Průběh utkání

Jednu trojku za druhou sypali hosté do našeho koše v úvodních 12 minutách. Řádil zejména pivot Alexandar Radukič, jehož jsme opakovaně nechávali za obloukem zcela osamoceného a on zhusta trestal: proměnil své první 4 tříbodové pokusy! V polovině 9. minuty právě Radukič navýšil rozdíl ve skóre na propastných 15 bodů (stav 11:26!), a když přesně po 12 minutách trefil svoji jedinou trojku rozehrávač Matej Majerčák, měli hosté obloukovou bilanci úchvatných 8/12 (67%) a stále drželi dvouciferný náskok.

Až poté jsme přidali na agresivitě v obraně, donutili soupeře k několika míčovým ztrátám a ve zbývajících 8 minutách prvního poločasu jsme mu povolili přidat už pouhých 12 bodů.  Sami jsme ve stejné pasáží nastřádali o plných 15 bodů více, a tak jsme ještě do přestávky průběžný stav otočili

Ve třetí čtvrtině jsme sice neustále vedli, ovšem Nová huť se udržela v blízkém kontaktu (25. minuta - 55:52), 28. minuta - 61:56). Ještě 8 minut před koncem jsme měli k dobru "jen" 8 bodů (63:55), ale další úsek hry jsme ovládli poměrem 10:2 a po Burdově trojce narostl rozdíl 5 minut před koncem na maximálních 16 bodů (83:67). "Nebyl to pro nás dobrý zápas, zvlášť začátek. Pokud bychom v play-off začali tak jako dnes, nemůžeme vyhrát," vrátil se Dino Repeša ke krajně nevydařenému startu. "Nehráli jsme s takovou energií jako minule proti Brnu, ale i z toho důvodu jsme přivedli jednoho nového hráče, abychom rozšířili rotaci," zmínil trenér Beksy čerstvou akvizici DeMarca Dickersona, jenž přiletěl do Česka až dnes a utkání s Ostravou sledoval v civilu. "Spokojen mohu být s útokem. Měli jsme dobrý pohyb míče, šest dvouciferných střelců a znovu dali 90 bodů," zakončil Dino Repeša své hodnocení.

I křídelník David Pekárek zmínil špatný vstup do zápasu. "Kromě první čtvrtiny, která byla úplně tragická, jsme hráli slušně. Od druhé čtvrtiny jsme začali trošku bránit, tlačili jsme na míč, takže Ostrava měla pár ztrát, také něco netrefila, což nám pomohlo, stejně jako to, že jsme hráli rychleji a z toho plynuly jednodušší koše. Výsledek je pro nás přijatelný, ale určitě to mohlo být lepší," řekl Peky, autor 3 trojek a 11 bodů.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti