Upravit stránku
01. 04. 2018

Snad si všichni odnesli skvělý zážitek


Během své úžasné kariéry zažil spoustu velkých vítězství, přesto si v sobotu večer prožil jedno POPRVÉ: Jiří Welsch poprvé v pardubickém dresu porazil Nymburk!

Dva nejvytíženější muži Beksy při sobotním senzačním triumfu nad Nymburkem?

Veteráni a velcí kamarádi Radek Nečas (odehrál 35,5 minuty!!!) a Jiří Welsch (28 minut).

Oba velmi výrazně přispěli k překvapivému, a s ohledem na vývoj zápasu senzačnímu vítězství nad v lize dosud stoprocentními šampióny. "Z hlediska postavení v tabulce naše výhra neznamená samozřejmě vůbec nic, ale z hlediska hrdosti, sebevědomí atd., a zvlášť poté, jak jsme do zápasu vstoupili, je to určitě dobrá vzpruha a dobrý impuls pro celý tým před play-off," míní Jiří Welsch.

Jirko, co bylo klíčem pro náš velký návrat do utkání?
"Já myslím, že důležitá byla už samotná přestávka mezi 1. a 2. poločasem, protože se přerušilo plynutí zápasu, došlo k jeho přerušení. Ell nám v šatně řekl pár slov, která nebyla nějaká emotivní, ale myslím si, že byla správně zvolená pro to, aby se tým trochu uvolnil."

A z herního pohledu?
"Určitě naše lepší práce v obraně. Dokázali jsme je zastavit, snížili jsme úspěšnost jejich střelby. Najednou jsme mohli doskočit, najednou jsme mohli hrát rychlé protiútoky a skórovat snadnější koše, a tím se nám podařilo momentum zápasu překlopit na naši stranu."

V poslední čtvrtině byla dlouhá pasáž, kdy ani jeden tým neskóroval, i díky situaci, kdy jsisprintoval téměř přes celé hřiště a zblokoval Jaromíra Bohačíka, jenž byl ve velmi dobré pozici pod košem. Byla znát enormní energie, nasazení?
"Už jsme byli blízko, takže nechtít v těchto momentech by byl velký hřích (pousmál se). Je pravda, že oba týmy se bodově zasekly. Zápas se lámal a já jsem si říkal: Pojďme do toho, teď stačí jeden dva dobré útoky a můžeme to zlomit v náš prospěch, ale bohužel se to nepovedlo."

A tvůj blok na Bohačíka? Jak jsi viděl tenhle důležitý moment?
"Já jsem se vlastně ani nedostal k míči, protože Jarda tam šel trochu i druhou rukou dopředu, ale z mé strany to v té situaci bylo vabank. Viděl jsem, jak běží na koš a říkal jsem si, že buď to bude faul, nebo uvidíme, co z toho bude."

Už se blížil konec utkání, kde jsi vzal energii do tohoto konkrétního souboje?
(rozesmál se) "Víš, jak se to říká? Když si člověk myslí, že je hrozně unavenej - a já jsem si teda myslel, že jsem hodně unavenej - tak v sobě v určitým momentu dokáže ještě něco vyškrábnout. To byl asi ten moment, kdy jsem všechno hodil za hlavu a šel jsem do toho až bezhlavě."

Další kritické okamžiky přišly v momentech, kdy jsme byli bodově mírně vpředu a zahodili jsme dvě jasné podkošové situace: nejprve Kohy byl sám pod košem, poté Jackson po výtečné Šutysově přihrávce. Co se ti v těch pasážích honilo hlavou?
"U té Kohyho střely jsem si říkal, že byl až moc volnej. Podle mě byl i on sám překvapený, že byl sám. Jacksonova akce vyšla úplně perfektně. Byla to situace, kterou Ell namaloval v time-outu, alternativa jedné naší akce podle toho, jak oni ji bránili celý zápas. Vyšlo to úplně skvěle, Šutys mu to tam hodil výborně, ale Jackson nedal. Já jsem pak ještě škrábal po tom míči, zůstal jsem na zemi a říkal jsem si: To snad už není možný, že ani tohle tam nespadlo... Buďto jsem si to říkal v hlavě, nebo jsem to dokonce zařval (rozesmál se)."

Pro tebe je to první vítězství nad Nymburkem v pardubickém dresu a přijde mi, že hodně emotivní...
"Trochu jo... Je příjemné porazit svůj bývalý tým. Já ale tuhle výhru nepřeceňuju. Zažil jsem to i z druhé strany, vím, jak těžké je odehrát celou sezonu v české lize bez porážky. Co si pamatuju, za pět let, co jsem byl v Nymburce, se nám to podařilo jenom jednou. Prostě jednou takový den přijde a pro ně je lepší, že přišel teď, než kdyby přišel někdy v play-off. Každopádně pro nás je to dobrý impuls a uvědomění se, že pokud se v play-off potkáme - a já pevně věřím, že se potkáme - tak víme, že s nimi můžeme hrát. Ale hlavně: tak, jak jsme šli do druhého poločasu, musíme jít do takového zápasu od 1. minuty!"

Výsledek už sice nic nezmění na postavení obou týmů před play-off, přesto: v čem je pro nás důležité nejen samotné vítězství, ale i skutečnost, že jsme se dokázali vyhrabat z 19bodové propasti?
"Z hlediska postavení v tabulce naše výhra neznamená samozřejmě vůbec nic, Nymburk zůstává první a my druzí. Z hlediska hrdosti, sebevědomí atd., a zvlášť poté, jak jsme do zápasu vstoupili, je to určitě dobrá vzpruha a dobrý impuls pro celý tým před play-off."

A pro fanoušky, kteří navzdory velikonočním svátkům téměř vyprodali halu, ta nejlepší pozvánka, souhlasíš?
"Po prvním poločase jsem vnímal, že v hale byla cítit rozpačitost, ale nedovedu si představit, že po utkání někdo odcházel domů nespokojený. Snad si všichni - fanoušci i my, hráči - odnesli skvělý zážitek, a o tom to je asi úplně nejvíc... Věřím, že je to úžasná pozvánka pro naše fanoušky na play-off."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti