15. 12. 2015

Smutná jubilea

Radek Nečas hrál svůj jubilejní 700. zápas v české nejvyšší soutěži, Levell Sanders slavil 40. narozeniny. Oni ani jejich spoluhráči však nebudou vzpomínat na duel s Kolínem v dobrém.

18. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 60:63
(27:18, 14:17, 6:8, 13:20)

Body: Švrdlík 21, Wall 11, Pandula 9, Kohout 9, Půlpán 6, Nečas 2, Sanders 2 - Bakič 18, Skinner 14, Ličartovský 11, Hunt 10, Machač 6, McEachin 4

Kolín sice postrádal Ladislava Horáka, ovšem do hry nasadil nejen novou posilu Christophera McEachina, ale i navrátivšího se top-skórera Bojana Bakiče. A právě jemu patřil úvod zápasu: za 3,5 minuty vysázel 8 bodů (!) a nejvýrazněji se podepsal pod úvodní vedení Geosanu 11:6.

Pak však přišly velké chvíle Beksy.

Pod košem dominoval v soubojích 1 na 1 Kamil Švrdlík, bojovností i drajvem ve hře do vnitřního prostoru ho podporoval Viktor Půlpán, dvě trojky po sobě trefil Dušan Pandula... a pardubičtí basketbalisté natáhli svou šňůru mezi 4. a 9. minutou až na 17:0!!! Díky ní vedli dvouciferným rozdílem (23:11) a vypadalo to, že dostali utkání pod kontrolu.

Ještě do druhé půle si přenesli devítibodový náskok, ale pak nastalo útočné trápení. Ve třetí části hry to platilo pro oba týmy. Hned zkraje druhého poločasu sice Beksa po dvou přesných střelách vedla 45:35, avšak na druhé straně hřiště vzápětí dvakrát přesně zamířil z perimetru Bakič - 45:41. Toto skóre vydrželo beze změny až do 27. minuty (!!!), a na body velice chudá třetí pasáž skončila nevídaným skóre 6:8.

Ani v poslední čtvrtině se domácí tým střelecky nezvedl. Dlouhou dobu zůstával na osmi bodech, až v závěrečném úseku trefil rychlých pět bodů - včetně jediné přesné trojky - Jobi Wall. Jenže to už spolu se svými spoluhráči jen neúspěšně doháněl těsný náskok Geosanu, který si šestkami v koncovce (v závěrečných 41 sekundách trestná bilance 8/8 - Skinner i Hunt shodně 4/4) pohlídal těsnou výhru o jediný koš.