Upravit stránku
27. 10. 2023

Slavia vs. Beksa


Dvakrát po sobě se Beksa představí v hlavním městě. Poprvé tuto sobotu na palubovce pražské Slavie, kde bude chtít napravit předchozí nečekané domácí zaváhání s nováčkem z Písku.

9. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

SK Slavia Praha (3/5) vs. BK KVIS Pardubice (4/4)
sobota 28. 10. v 18 hodin | hala Slavie Eden

Premiéra v roli hlavního trenéra čeká dosavadního asistenta Vanju Miljkoviće.

Dino Repeša totiž uprostřed tohoto týdne na pozici kouče na vlastní žádost rezignoval. Více zde: Dino Repeša končí v Bekse

Ve druhé polovině října jsme odehráli dvě domácí utkání. Zatímco v sobotním duelu v enteria areně, kde se hrálo v rámci 10. ročníku projektu Hrajeme spolu za Pardubice, jsme setnuli Kolín po velice kvalitním výkonu zcela jednoznačě o 25 bodů, o tři dny později jsme nečekaně podlehli píseckému nováčkovi po ofenzívní přestřelce 100:104. Slavia vyhrála v dosavadním průběhu Kooperativa NBL tři zápasy, z toho dva na domácí palubovce, mj. nad úřadujícím vicemistrem Děčínem 80:76. V minulém kole si odvezla velice cenné vítězství z Olomouce, kde, tažena kvartetem svých zahraničních akvizic, triumfovala v prodloužení 102:100 (nejvíce bodů Slavie: Tavares 32, Varner 22, Shelton 18, Thompson 17, Mareš 10...).

Ofenzívními tahouny týmu z Edenu jsou téměř výhradně Američané, zejména velmi produktivní duo Tavares-Varner. WIlliams Tavares přišel až v průběhu sezony, ve všech třech odehraných zápasech nastřádal minimálně 19 bodů a jeho aktuální průměr činí 24,7 bodu (za téměř 38 minut ve hře). Lesley Varner nastoupil do všech osmi utkání, pokaždé zapsal dvouciferný počet bodů a jeho průměr je jen o něco málo nižší (23,8 bodu + 8,1 doskoku), v posledních 4 zápasech nešel ani jednou pod 22 bodů!

Dalšími osovými hráči jsou Othniel Shelton (11,5 bodu + 8,5 doskoku), Alexander Thompson (9 bodů) a zkušení čeští křídelníci Michal Mareš (8,5 bodu, trojky 44,4% - 20/45) s Radkem Pumprlou (6,3 bodu).

Beksu trápí zdravotní problémy dvou stěžejních hráčů. V minulém utkání s Pískem se zranili Petr Šafarčík s Joeym Brunkem. Druhý jmenovaný do hry v sobotu bohužel stoprocentně nezasáhne, o Pecově případném startu se rozhodne až před utkáním. "Čeká nás velmi těžký zápas. Nejen proto, že se jedná o venkovní utkání a že Slavia je kvalitní soupeř, ale i z toho důvodu, co všechno se v uplynulých dnech stalo v našem týmu, včetně zranění několika klíčových hráčů," předeslal nový hlavní trenér Vanja Miljković.

"Hru Slavie jsme si velmi pečlivě analyzovali a víme, jakým způsobem hraje. V jejím středu figuruje mnoho zahraničních hráčů, kteří podávají velice kvalitní výkony. Naším cílem bude co nejlépe je eliminovat." Pardubický kouč je přesvědčen, že rozhodujícím faktorem, který zásadně promluví do konečného výsledku, bude správné nastavení a přístup jeho svěřenců. "Spíš než o soupeři bude toto utkání o nás, o našem nastavení, o tom, zda se budeme prezentovat jako tým na obou polovinách hřiště. Klíčem k úspěšnému výsledku bude naše bojovnost, musíme držet pohromadě v každém okamžiku zápasu," přeje si Vanja Miljković.

Tomáš Vyoral: Musíme všichni táhnout za jeden provaz

Vyo, naše výsledky v posledních týdnech nejsou optimální, navíc došlo ke změně na pozici hlavního trenéra. Jak v tomto složitém období vnímáš soudržnost týmu?
"Sezona ještě bude dlouhá. Máme dostatek času, abychom ukázali, že máme dobrý tým. Musíme se dát ale dohromady, hlavně na hřišti, kde je potřeba, abychom všichni táhli za jeden provaz. Právě tohle - týmová hra - je hlavní klíč ke zlepšení. Myslím si, že když budeme všichni táhnout za jeden provaz, přijdou další výhry."

S Pískem jsme sice prohráli, ovšem od druhé do závěru třetí čtvrtiny jsme hráli velice dobře: v útoku jsme měli výtečný pohyb míče, agresivně jsme bránili. Je právě tohle cesta ke zlepšení?
"Omílám to skoro v každém rozhovoru: my musíme začít od obrany. Jestli dostaneme v každém utkání kolem 100 bodů, tak prostě nemůžeme vyhrávat. Možná jednou se stane, že soupeře přestřílíme, ale teď nám k vítězství nad Pískem nestačilo ani 100 bodů, protože jsme dostali 104. Když budeme líp bráni, uleví se nám i v útoku, kde dáme nějaký jednodušší koš, pomůžeme si rychlými protiútoky... Celkově se nám bude hrát líp."

Náš sobotní soupeř Slavia má hodně obměněný tým, v němž hrají výraznou roli americké individuality. Jaký zápas čekáš, na co se musíme připravit?
"Řekl bych, že to bude dost podobný zápas jako v Olomouci, protože i Olomoucko spoléhá hlavně na zahraniční hráče. Ti ve Slavii jsou individuálně velice zdatní, jako spoustě Američanům se jim chce hrát spíš do útoku než do obrany. Myslím, že bude jenom na nás, jak tenhle zápas uchopíme. Když k němu každý z nás přistoupí na 100%, budeme si v obraně pomáhat, vzájemně se podržíme a budeme se hecovat, jsem přesvědčený, že to bude správný začátek, jak nastartovat nějakou novou cestu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti