Upravit stránku
05. 12. 2022

Sladké vítězství


Famózní čtvrtou čtvrtinou si Beksa došla pro nesmírně cenné vítězství v Ústí nad Labem. Nedělní dohrávu 11. kola Kooperativa NBL nakonec ovládla 81:71 a zapsala ligovou výhru číslo 7!

Dlouho jsme však tahali za kratší konec provazu.

Už v první půli jsme nabrali 9bodovou ztrátu, která po nevydařené pasáži mezi 23. a 28. minutou, v níž SLUNETA nasázela 14 bodů v řadě, narostla až na maximálních 12 bodů. Ještě ve 29. minutě domácí vedli 66:54, ovšem ve zbývajících 11 minutách už jsme na ústecké palubovce naprosto dominovali. Na začátu 34. minuty nás Robert Rikić po dlouhé době poslal bodově dopředu, záhy jsme natáhli naši šňůru až na 12:0, a protože jsme v obraně nepolevili až do úplného konce, a protože jsme v tomto úseku obrovskou bojovností získali veškeré tzv. neutrální míče, mohli jsme se radovat z dvouciferného vítězství. "Bylo to hlavně o vůli," zdůraznil kapitán Kamil Švrdlík, jenž byl velice efektivní: za 14,5 minuty stihl nasbírat 10 bodů, přičemž proměnil všechny 3 střely z pole a všechny 4 trestné hody. 

"V každém dalším zápase musíme makat naplno," velí kapitán Kamil Švrdlík

Ve třetí čtvrtině nám nešlo vůbec nic, ale velkolepě jsme povstali a závěrečnou čtvrtinu ovládli naprosto drtivě 26:5! Jak chutná vítězství v ústecké hale po takovém velkém obratu?
“Je to samozřejmě hodně sladké. (pousmál se) Věděl jsem, že v poslední době se nám v Ústí nedařilo, pak to bylo ještě umocněné špatným výkonem ve třetí čtvrtině. Po prvním poločase jsme přitom byli na dostřel, i když to od nás v první půli nebylo nic speciálního. I tak jsme ale prohrávali jen o 2 body, takže jsme  jsme si o přestávce říkali, že když se ve třetí čtvrtině zlepšíme, půjde to. Jenže to bylo naopak a celý zápas šel v té době do... kopru."

Co se pak zlomilo?
"Já jsem říkal, že je důležité dát třeba dva rychlé koše po sobě - a to se nám hned na začátku poslední čtvrtiny podařilo. Najednou se to stáhlo na 7 bodů, oni znervózněli, začali to hodně tahat 1 na 1 a úplně vypadli z nějakého konceptu, který do té doby hráli. Tohle nám nakonec přineslo vítězství."

SLUNETA ve čtvrté čtvrtině pouze jedinkrát skórovala z pole a nastřádala pouhých 5 bodů. Změnili jsme něco zásadního v obraně?
"Myslím si, že to bylo hlavně o vůli. My kolikrát máme útok hodně spojený s obranou. Ve třetí čtvrtině jsme sice měli otevřené střely, ale nedávali jsme je a do obrany jsme se vraceli s hlavami dole - tohle musíme samozřejmě v příštích zápasech zlepšit! Domácí nás pak jednoduše obcházeli a díky tomu se dostali do dvouciferného vedení. Jak jsme ale zvedli ve čtvrté čtvrtině útok, zlepšila se i obrana. Ústečtí hráči se dostali do křeče, začali vymýšlet, což nám šlo na ruku, a nakonec jsme celkem kontrolovaně vyhráli."

Po reprezentační pauze jsme zvládli všechna tři venkovní ligová utkání: po téměř 4 letech jsme triumfovali v Opavě, poté v derby porazili Královské sokoly o 40 bodů a nyní jsme navázali cennou výhrou v Ústí n. L. Svědčí to o zdravém sebevědomí celého týmu?
"Já bych řekl, že sebevědomí jsme nabrali už výhrami před reprezentační pauzou, vítězství v Opavě nám samozřejmě také pomohlo. I v Alpe Adria Cupu v rakouském Oberwartu jsme otáčeli zápas ve čtvrté čtvrtině. Během posledních dvou týdnů jsme hráli těžké zápasy, ale zvládli jsme je a teď bude potřeba to obhájit a potvrdit i doma.

V první polovině základní části Kooperativa NBL jsme 7 z 11 utkání odehráli na soupeřových palubovkách, teď naopak budeme hrát častěji doma. Lze poslední úspěchy brát i jako závazek?
"Přesně tak, je to pro nás závazek! Nesmíme si myslet, že doma to půjde samo, protože samo to rozhodně nepůjde! Samozřejmě bude mnohem příjemnější hrát doma, nemusíme nikam cestovat a v zádech budeme mít naše skvělé fanoušky. V každém dalším zápase bude potřeba makat naplno, musíme hrát s úplně stejným nasazením, jako například ve čtvrté čtvrtině v Ústí."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti