Upravit stránku
07. 01. 2023

Rozhodly šestky v poslední sekundě


Trestné hody pouhých 0,2 desetiny sekundy před koncem rozhodly napínavý duel mezi Kolínem a Beksou. Domácí nakonec zvítězili o 4 body, a tak stále čekáme na první výhru v novém kalendářním roce.

17. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín vs. BK KVIS Pardubice 93:89
(26:22, 19:23, 19:22, 29:22)

V polovině druhé čtvrtiny sice Geosan odskočil do vedení o 11 bodů, ovšem soupeře jsme ještě do přestávky dorovnali a po ní už si ani jeden tým nevypracoval výraznější náskok. O výsledku tak rozhodly až závěrečné sekundy. Kolín se dostal v poslední minutě o 3 body dopředu, leč 2,2 sekundy před koncem Mateo Čolak úspěšnou trojkou srovnal. Po time-outu se uvolnil pro míč Michal Mareš, na něhož 0,2 sekundy před koncem jeden z rozhodčích odpískal faul a domácí křídelník z čáry trestného hodu rozhodl. "Gratuluji Kolínu k vítězství. Myslím si, že pro fanoušky to byl velice zajímavý, napínavý zápas, který na konci rozhodly detaily. My se teď co nejlépe připravíme na nejbližší utkání a zkusíme se vrátit na vítěznou vlnu," konstatoval trenér Dino Repeša.

Průběh utkání

Když na začátku 5. minuty Adam Číž trefil již třetí kolínskou trojku, domácí vedli 15:9 a několikabodové vedení si udržovali i po zbytek úvodní čtvrtiny. Mezi 12. a 13. minutou se dvakrát zpod koše prosadil Robert Rikić a přitáhl nás na rozdíl jediného koše (28:26), jenže záhy úspěšně trojkoval Michal Mareš (trojková bilance Geosanu v té chvíli zněla 5/5!), po něm Džiugas  Slavinskas proměnil koš s faulem a o chvíli později najíždějící Jiří Jelínek dal svému týmu poprvé dvouciferný náskok (14. minuta - 36:26). O dvě minuty později, po Čížově druhé trojce, Kolín vedl až o 11 bodů, ovšem i díky 3 proměněným trojkám (Mateo Čolak 2 a Petr Šafarčík) a šňůře 0:11 jsme ještě do přestávky stihli vyrovnat.

Start druhé půle obstarala tříbodová přestřelka: padly 4 trojky v řadě, po dvou na obou stranách.

V polovině třetí čtvrtiny nám Robert Rikić s Petrem Šafarčíkem po dlouhé době zajistili vedení (stav 51:55), které jsme navzdory výrazně zvýšené aktivitě domácího lídra Adama Číže udrželi až do konce této části hry - i díky dvěma přesným trojkám Tomáše Vyorala. Ve 35. minutě jsme měli k dobru 5 bodů (stav 74:79) - jednalo se o naše nejvyšší vedení v celém průběhu utkání. Do poslední dvouminutovky se vstupovalo za nerozhodného stavu 83:83 a atraktivní podívaná gradovala. Na tříbodový zásah Davida Pekárka odpověděl Džiugas Slavinskas košem s faulem (87:86), a když 6,5 sekundy před koncem dvakrát úspěšně šestkoval Petráš, byli jsme v hodně složité pozici (89:86). Zvládli jsme však srovnat zásluhou Čolakovy trojky, ovšem utkání do už už očekávaného prodloužení nedospělo, neboť jej rozhodly trestné hody po faulu, odpískaném 0,2 desetiny sekundy před koncem.

"Řekl bych, že pro nás to bylo nešťastné utkání," předeslal kapitán Kamil Švrdlík. "Myslím si, že v jeho větší části jsme měli mírně navrh, ale na konci jsme to nedokázali potvrdit nějakými správnými rozhodnutími v útoku, nebo získáním důležitých doskoků v obraně. Škoda také promrhaného vedení o 5 bodů, někdy v polovině poslední čtvrtiny. Když už pak utkání došlo do vyrovnané koncovky, tak rozhodly maličkosti a ty jsme zkrátka nezvládli," doplnil pivot Beksy.

Kompletní zápasové statistiky jsou na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti