02. 09. 2017

Rozhodla trojková smršť

Beksa neuspěla ani ve svém druhém utkání na přípravném turnaji v Polsku, domácímu MKS Dabrowa Górnicza podlehla o 17 bodů.

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ V POLSKU:

MKS Dabrowa Górnicza vs. BK JIP Pardubice 103:86
(28:28, 18:24, 30:22, 27:12)

Body: Broussard 20, Pamula 18, Kowalenko 17, Dambrauskas 14, Shelton 10, Wieczorek 8, Woloszyn 6, Gabinski 4, Parzenski 3, Piszczatowski 3 - Burnett 22, Půlpán 15, Martin 13, Nečas 9, Kohout 9, Potoček 8, Pandula 5, Svoboda 3, Formánek 2

Více než tři čtvrtiny Beksa držela naději na vítězství. V první půli vedla hlavně díky 7 úspěšným tříbodovým střelám až jedenáctibodovým rozdílem a na začátku poslední čtvrtiny ještě ztrácela jediný koš, ovšem polský tým zapsal ve čtvrté části mezi 32. a 39. minutou neuvěřitelných 9 tříbodových akcí (!!) a nakonec bral přesvědčivou výhru. Přesto je třeba říci: "Oproti včerejšku byl v naší hře jasný posun, do 30. minuty jsme hráli skvělý part a byli jsme lepší," bilancoval trenér Tomáš Bartošek.

V první půli nám na útočné polovině hřiště výborně putoval míč, vytvářeli jsme si otevřené pozice a ty jsme proměňovali: když se ve 12. minutě přesně trefil z perimetru Viktor Půlpán, stále jsme si drželi stoprocentní bilanci tříbodové střelby, v té chvíli skvělých 7/7 (Scott Martin 3/3, Viktor Půlpán 2/2, Dušan Pandula a Josef Potoček 1/1)!

V polovině druhé čtvrtiny jsme nastříleli 10 bodů v řadě a necelé dvě minuty před přestávkou jsme po úspěšných šestkách Ondřeje Kohouta poprvé vedli dvouciferně (50:39). Domácí se však dvěma trojkami těsně před přestávkou přiblížili, ve třetí čtvrtině naopak sami vysázeli 5 trojek a v úvodu poslední čtvrtiny nakročili ke svému druhému triumfu v turnaji.

Mezi 32. a 39. minutou předvedli tříbodovou smršť - sedm trojek a k tomu dva koše s faulem - a po ňůře 9:27 hráli kontrolovanou koncovku. Beksa se od 25. minuty musela obejít bez vyfaulovaného kapitána Radka Nečase, cenné minuty opět dostali mladí hráči (Michal Svoboda odehrál 13 minut, Karel Formánek 8, Lukáš Brožek 4).

Tomáš Bartošek: "Vidíme pozitiva"

"V první čtvrtině jsme v útoku hráli přesně to, co jsme chtěli: velice dobře nám putovali míč a vytvořené pozice jsme i proměňovali. Problém jsme měli na obranné polovině hřiště, konkrétně s řešením kombinace pick and roll, po níž soupeř často úspěšně atakoval náš vnitřní prostor a snadno skóroval. Ve druhé čtvrtině jsme změnili obranu této situace a dostávali domácí do úzkých," cenil si Tomáš Bartošek kvalitního prvopoločasového výkonu.

Ten trval až do začátku poslední čtvrtiny. "Po vyfaulování Radka Nečase se nám trochu zbortila obrana, po několika trojkách jsme šli hlavami dolů a domácí zápas otočili. Trošku nám i docházely síly, přece jen hrajeme v úzké rotaci, a i když mladí hráči nezklamali, na basket na této úrovni, včetně fyzičnosti, si ještě musejí zvykat," doplnil Bartošek.

Druhý sobotní zápas:
TBV Start Lublin vs. Cmoki Minsk 67:60
(utkání bylo předčasně ukončeno 2,5 minuty před koncem, kdy běloruský tým odešel do šatny)