Upravit stránku
06. 12. 2020

Rozhodla jedna střela


Nesmírně napínavou bitvu spolu svedly v rámci 12. kola základní části Kooperativa NBL týmy Beksy a USK Praha. Jak hodnotili dramatický duel jeho přímí aktéři?

Ohlasy po utkání

Ken Scalabroni (trenér domácích):
"Jsem rád, že jsme vyhráli. V první polovině jsme měli velký problém zastavit útok USK, hráli opravdu velmi dobře, ale v průběhu hry jsme se tomu dokázali trochu přizpůsobit a ztížit jim to. Byl to druhý zápas ve třech dnech a myslím, že všichni viděli, že nejsme úplně nejčerstvější. Udělali jsme dostatek pro to, abychom vyhráli, za což jsem moc rád. Nezpanikařili jsme ve složitých momentech a ve třetí a čtvrté čtvrtině jsem se opravdu opřeli do obrany, ale to se zase podepsalo na našem špatném útoku. Ne vždycky můžete vyhrát hezky a jednoduše, o to víc si vážím této výhry, která je pro nás hodně důležitá."

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Pro nás je to zápas se šťastným koncem. Prakticky celé utkání jsme prohrávali, až v posledních 40 sekundách jsme to dokázali zvrátit. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, hráli jsme špatně v obraně, USK nám dal za první čtvrtinu přes 30 bodů. Pak jsme se zlepšili a zbytek zápasu nám vyhrála právě dobrá obrana. Budu rád, když budeme dál vyhrávat, do konce roku máme docela přijatelný los. Bylo by fajn zakončit rok nějakou sérií výher a posunout se v tabulce nahoru."

Michal Svoboda (hráč domácích):
"Rozjížděli jsme se postupně. Začátek byl zase pomalý, první čtvrtina nám totálně utekla, ale potom jsme se do toho dostávali. Sice jsme se nedostali do takové provozní teploty, do jaké bychom potřebovali, ale na konci to naštěstí stačilo. Vyhráli jsme, takže jsme šťastní, ale utkání to bylo hrozné. Vlastně celý zápas jsme dotahovali a nakonec rozhodla jedna střela. Na konci jsme měli větší štěstí a to rozhodlo, rozhodně si nemyslím, že jsme byli lepší."

Dino Repeša (trenér hostů):
"Nemám k tomu co říct. Přijeli jsme bez Sehnala, což pro nás nebylo jednoduché. Máme velmi mladý tým, navíc jsme během zápasu měli problémy s fauly, konkrétně u Vyroubala, Rikiče a Samoury. Myslím, že jsme odvedli maximum. Škoda, mohli jsme vyhrát, kdybychom proměnili nějaké volné střely v poslední čtvrtině, ale to je basketbal, někdy máte štěstí a někdy ne. Mrzí mě to kvůli našim mladým hráčům, kteří si nemohli připsat tuto výhru, ale určitě před sebou máme zářnou budoucnost. Gratuluji pardubickému týmu a především trenéru Scalabronimu."

Jan Štěrba (hráč hostů):
"Podle mě rozhodl jejich útočný doskok a individuální výkon Tomáše Vyorala, který dal na konci i těžkou trojku. On v podstatě dotáhl Pardubice k vítězství. Celou sezonu ukazuje, že je jeden z nejlepších hráčů ligy a i dneska dokázal svoje kvality. My jsme dobře vstoupili do zápasu, vyhrávali jsme o 16 bodů, ale pak jsme bohužel neudrželi koncentraci. Pardubice se stejně jako minule s Ostravou na konci poločasu dotáhly a pak to bylo vyrovnané až do konce. V koncovce nám chyběla jedna střela, bohužel se nedá nic dělat..."

Michal Mareš (hráč hostů):
"Když budeme tento zápas hodnotit zpětně, nebude to vypadat tak špatně, i když jsme prohráli. Na nás se hrálo na moc vysoké skóre, naše představa je držet ho spíš na nižších číslech a vyhrát obranou. V útoku se nám ale dařilo, přestože jsme postrádali Ondru Sehnala. Honza Štěrba odehrál výborný zápas, dával důležité koše, které nás pořád držely ve hře. Většina hráčů, kteří hráli, předvedla svůj nadstandardní výkon, každý udělal 100% pro to, abychom vyhráli. V koncovce nám možná chyběly nějaké zkušenosti, ale na to se rozhodně nechceme vymlouvat. Nezvládli jsme nějaké útoky, kdy jsme potřebovali dát koš, to rozhodlo. Je potřeba nevěšet hlavu, spíš se z toho poučit a v dalších zápasech zahrát takovou koncovku líp."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti