Upravit stránku
14. 11. 2020

Rozhodl vstup do druhé půle


Ohlasy trenérů a hráčů po utkání 6. kola základní části Kooperativa NBL, v němž basketbalisté BK JIP Pardubice porazili BK ARMEX Děčín 87:75.

Ohlasy po utkání

Ken Scalabroni (trenér domácích):
"Samozřejmě jsem moc rád, že jsme vyhráli, i proto, že je to naše první domácí vítězství v letošním ročníku NBL. Na obou týmech byla znát herní pauza, ani jeden tým nehrál tak dobře, jak obvykle hraje, ale troufám si říci, že jsme přece jen byli o něco lepší a vítězství jsme si zasloužili. Kdybych měl specifikovat, proč jsme vyhráli, tak bych zmínil velký rozdíl mezi první a druhou polovinou. V té první jsme nehráli tak agresivně, jak bychom měli, ale ve druhém poločase jsme hráli mnohem vyváženěji. Měli jsme v útoku dobrý balanc mezi hrou z vnitřního a z vnějšího prostoru, zvýšili jsme agresivitu, ale velice důležitým faktorem bylo i to, jak jsme vstoupili do třetí čtvrtiny, kdy jsme výborně bránili."

 

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Myslím, že můžeme být rádi, že jsme tenhle zápas zvládli a vyhráli. V prvním poločase jsme nehráli dobrou obranu: po 8 minutách, kdy jsme Děčín dokázali udržet na 12 bodech, jsme ho pak nechali rozjet. O přestávce jsme si něco řekli, naše hra se zlepšila, přestali jsme ztrácet balóny a lépe jsme si je pouštěli z ruky. Střelba sice nebyla optimální, ale to je pochopitelné po měsíci bez zápasu. S Děčínem je to vždycky hodně fyzické, ale v druhém poločase jsme jasně ukázali, že hrajeme na domácím hřišti a tahali jsme za delší konec. Díky tomu jsme vyhráli."

 

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Zápas hodnotím pozitivně. Prvotní je, že jsme vůbec hráli, že jsme konečně nastoupili k zápasu, z toho jsme všichni byli nadšení. To, že nám to vyšlo vítězně, je další věc, která nás samozřejmě potěšila. Myslím si, že postupem času jsme zlepšili věci, které jsme si řekli v poločasové přestávce: začali jsme víc běhat a dali jsme nějaké jednodušší koše. Hráli jsme lepší obranu, z které jsme vycházeli a byli jsme schopni na druhé straně hřiště zakončit do pár vteřin, s čímž měl Děčín problémy. Dostali jsme se přes něj a pak už jsme se cítili líp i v postupném útoku."

 

Michal Svoboda (hráč domácích):
"Zápas byl rozdělený na dvě odlišné poloviny. V té první jsme neměli tak dobrou obranu a o přestávce jsme si v šatně řekli, že to musíme změnit. O výsledku rozhodl vstup do druhého poločasu, který se nám povedl. Nenechali jsme Děčín 5 minut skórovat, dali jsme 12 bodů v řadě a otočili jsme stav, což bylo hodně důležité. Celkově jsme všichni byli rádi, že už konečně můžeme hrát. Měli jsme týden tréninky v hale, takže jsme se do toho jakž takž dostali. Myslím si, že u nás všech převážilo to, že jsme byli šťastní z toho, že můžeme hrát, než abychom mysleli na to, že jsme pět týdnů nehráli."

 

Tomáš Grepl (trenér hostů):
"Začali jsme velmi dobře, vedli jsme o 6 bodů, ale nevyšel nám začátek druhého poločasu. Dostali jsme tuším 10 bodů v řadě, než se nám povedlo šňůru domácích přerušit. Ve druhém poločase jsme bohužel zaostávali pod košem. Fyzičnost domácích hráčů byla tak velká, že nás dokázali přetlačit, a to nás stálo zápas."

 

Šimon Ježek (hráč hostů):
"První půlka byla super. Hráli jsme jednoduše: dobrý obranný doskok, rychlé protiútoky, z toho generoval nějaký náš náskok. To, co nás zdobilo v první půlce, jsme ale nedokázali zopakovat v té druhé. Věděli jsme, že Pardubice přijdou silnější a tvrdší, než byly v první půlce. My jsme se netrefili zpod koše, začali jsme to ostřelovat z venku a až na výjimky jsme netrefovali. Trošku nám chyběl pohyb a nakonec to sklouzlo k dvanáctibodovému rozdílu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti