Upravit stránku
03. 03. 2017

První s druhým


Hit hitů je tady. Beksa, která v lize zapsala už čtyři výhry v řadě a jistě si hlídá průběžné druhé místo, cestuje na palubovku vedoucího Nymburku.

4. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

ČEZ Basketball Nymburk (24/1) vs. BK JIP Pardubice (20/4)
sobota 4. 3. v 17 hodin

V letošní sezoně půjde o čtvrté vzájemné měření sil, přičemž Pardubice jsou jediným týmem, který v NBL dokázal Nymburk porazit.

“Po semifinále Českého poháru (prohráli jsme o 11 bodů - pozn. aut.) jsem hráčům říkal, že jsem rád za další dva zápasy, které máme v nadstavbové části proti Nymburku. Čím víc takových zápasů hrajeme, je to dobré hlavně tady (ukazuje na hlavu)," předeslal pardubický kouč Levell Sanders. "Každé takové utkání a zápasy v evropském poháru, které jsme letos odehráli, nám pomáhají, abychom ztratili přehnaný respekt a šli do zápasu s čistou hlavou."

Tak jako se to Bekse povedlo v polovině prosince, kdy uspěla 81:77.

Další dva zápasy vyzněly lépe pro Nymburk: v lize 81:63, v Českém poháru 74:63.

Nymburk může využít širokou rotaci hráčů, ale dva muži přece jen vyčnívají: rozehrávač Bryon Allen (15,1 bodu) a Howard Sant-Roos (12,8 bodu). Klub nedávno opustil podkošový hráč Diamon Simpson a na jeho místo angažoval Kennetha Halla.

"Ve všech zápasech proti Nymburku musíme být maximálně připraveni zejména na dvě věci: neztrácet míče a výborně doskakovat. Už jsme letos s Nymburkem hráli tři utkání a dobře víme, co musíme udělat - teď je “jenom” otázka, jestli budeme na tyto věci natolik soustředění, abychom je dělali tak, jak máme," doplnil Levell Sanders, jemuž bude scházet i zraněný křídelník Dušan Pandula.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti