Upravit stránku
23. 04. 2024

Proti konci sezony


Před pátým dílem čtvrtfinálové série mezi Ústím a Beksou, která se znovu vrací na sever Čech, jsou karty rozdány naprosto jasně. Jedině vítězstvím odvrátíme hrozící konec sezony.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 5:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice
středa 24. 4. v 18 hodin | Sportcentrum SLUNETA

Po úvodních dvou porážkách na severu Čech jsme v pardubických odvetách uspěli pouze jednou, a tak v sérii, hrané na 4 vítězná utkání, momentálně ztrácíme poměrem 1 - 3 na zápasy. "Pro nás to samozřejmě není dobrá pozice," předeslal pardubický trenér Vanja Miljković. Záhy už obrátil své myšlenky ke středečnímu duelu číslo 5. "Sílu soupeře pochopitelně respektujeme, je jasné, že domácí se budou snažit ukončit čtvrtfinálovou sérii už ve středu ve své hale. Na druhou stranu, my pojedeme do Ústí s odhodláním, že chceme vyhrát, že chceme pokračovat ve čtvrtfinálové sérii a vrátit ji znovu do Pardubic!" neztrácí kouč víru v další protažení prozatím nepříznivě se vyvíjejícího čtvrtfinále.

Při absencích Kamerona Chatmana a Michala Svojanovského se trenéři v zápasech číslo 3 a 4 spoléhali převážně na užší rotaci. "Věřím, že během dvoudenní pauzy jsme dostatečně fyzicky i mentálně zregenerovali a v Ústí předvedeme nejlepší možný výkon, kterým ústecký tým zastavíme a pošleme sérii do šestého utkání u nás," dodal Vanja Miljković.

Podobně odhodlaně hovořil i kapitán Kamil Švrdlík.

"Nacházíme se ve složité situaci, ale není to pro nás první těžká situace v téhle sezoně," připomněl turbulentní období, v němž jsme se několikrát ocitli nahoře i dole. "Pevně věřím, že jsme schopni se s touto situací úspěšně vyrovnat a uděláme všechno pro to, abychom v sobotu hráli doma v Pardubicích zápas číslo 6!" burcuje zkušený pivot.

Klíč k příznivému průběhu Duelu 5 leží v koncentrovaném výkonu hned od úvodního rozskoku. "Důležité bude nenechat Ústí, aby se dostalo do herní a střelecké pohody, což se mu podařilo v prvním a ve čtvrtém zápase, protože pak je pro nás strašně těžké dostat se zpátky do utkání. Nesmíme domácí pustit hned od začátku do jejich hry a do vyššího vedení," zdůraznil Kamil Švrdlík.

Ve druhém domácím utkání se nám to vůbec nepodařilo.V první čtvrtině jsme si nechali nasázet 33 bodů a prohráli ji o 14, na konci 16. minuty SLUNETA měla na kontě již 45 bodů! Ofenzívním manévrům útočně laděného soka rozhodně budeme potřebovat zamezit. "Jestliže se nám to podaří, můžeme hrát úplně vyrovnaný zápas, který může rozhodnout až koncovka. Máme velké odhodlání vrátit sérii k nám do Pardubic. Základem bude, abychom hráli se stejnou energií, jako ve třetím zápase série, jedině tak budeme mít šanci," doplnil Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti