Upravit stránku
02. 02. 2016

Prodloužíme vítěznou šňůru?


Dva týmy s velice dobrou aktuální formou na sebe narazí v dalším pokračování Kooperativa NBL. Beksa bude na kolínské palubovce usilovat o páté vítězství v řadě.

29. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín (12/14) vs. BK JIP Pardubice (17/10)
středa 3. 2. v 17:45

Už je jasné, že pardubická trenérská dvojice Levell Sanders-Tomáš Bartošek nebude mít k dispozici kompletní tým. Kromě zraněného Ondřeje Kohouta budou citelně scházet i Lukáš Kotas s Radkem Nečasem.

Disciplinární ředitel NBL oba hráče potrestal za incident v sobotním domácím duelu se Svitavami. Lukášovi Kotasovi zastavil závodní činnost na 1 utkání nepodmíněně, Radkovi Nečasovi na 2 utkání nepodmíněně. Oba hráči se odvolali k Vrchnímu řediteli NBL, jenž ponechal v platnosti Kotasův trest a Nečasův zmírnil na 1 utkání nepodmíněně.

Geosan na děleném 6. místě

Kolínští vyhráli tři z posledních čtyř utkání a v tabulce Kooperativa NBL jim nyní patří 7. příčka, ovšem stejnou bilanci 12/14 má i šestý USK Praha - za pátou Beksou oba týmy zaostávají o pět výher.

Geosan ve druhé polovině ledna zdolal Opavu, poté uspěl v Praze, záhy sice před svými fanoušky nestačil na Ostravu, ovšem v minulém kole si odvezl cenné vítězství z Ústí n. L. v poměru 88:84 (nejvíce bodů: Bakič 21, Vocetka 18, Skinner 12...). „Zahraniční hráči Kolína se po trošku rozpačitém začátku sezony rozehráli, sehráli se jako tým a v současné době má Geosan velmi dobré výsledky. Navíc bych řekl, že zároveň předvádí velmi atraktivní hru," podotkl trenér Tomáš Bartošek na soupeřovu adresu.

Kolínský kouč Predrag Benáček má v kádru pět zahraničních akvizic, přičemž tři z nich jsou nejlepšími střelci Geosanu. Klíčovou roli hrají zejména ústřední rozehrávač a týmový top-skórer Bojan Bakič a nejlepší doskakovač Lee Skinner. "Ten je sice poměrně nenápadný, ale hodně efektivní, odvádí černou práci pro svůj tým a ten z toho dokáže těžit," uvedl Bartošek na Skinnerovu adresu.

"My si musíme dát pozor především na situace „catch and shoot“ – kolínští hráči jsou velmi nebezpeční tím, že dostanou míč a okamžitě střílejí, ať je to Vocetka, Ličartovský, Bakič a další hráči."

K osovým postavám dále patří zmíněný rozehrávač Štefan Ličartovský, v posledních pěti zápasech průměrně skórující 12,4 bodu, kvalitní střelec z dálky Michal Vocetka (trojky 42,5%), pivot David Machač, v posledních osmi utkáních zapisující 11,1 bodu, či další podkošový hráč Ladislav Horák.

Beksa bez tří opor, ale s odhodláním

Pardubický tým uspěl už čtyřikrát v řadě, přičemž zejména přesvědčivý domácí triumf nad Prostějovem a následující drtivé, 44bodové vítězství v derby nad Svitavami dodaly hráčům potřebnou dávku sebedůvěry. "Rádi bychom navázali na předchozí vydařené zápasy," přeje si Tomáš Bartošek.

Co to bude vyžadovat v praxi, tedy na palubovce? "Chceme dál praktikovat styl hry, který nám nese úspěchy: vyvíjet na soupeřovy hráče tlak na obranné polovině hřiště, snažit se o rychlou přechodovou fázi na útočnou polovinu hřiště a v postupném útoku si vytvářet kvalitní pozice pro zakončení.“

Top-skóreři obou týmů:

Kolín - B. Bakič 15,7, L. Skinner 10,7, Ch. McEachin 10,3. L. Horák 10,2, D. Machač 9,3, S. Glover 8,1, M. Vocetka 8,1...
Beksa - L. Autrey 16,8, D. Pandula 14,0, K. Švrdlík 13,1, J. Wall 10,6, V. Půlpán 7,6, O. Kohout 7,0, L. Kotas 6,3...

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti