Upravit stránku
11. 08. 2022

Příprava zahájena


Pardubičtí basketbalisté zahájili přípravu na novou sezonu. K úvodnímu společnému tréninku se sešli v pondělí 15. srpna v hale Dukla, trenérům se hlásilo 12 hráčů.

Nejprve hodina v posilovně, poté stejně dlouhá basketbalová pasáž na palubovce.

Taková byla náplň úvodní tréninkové jednotky, kterou měli na povel asistent trenéra Vanja Miljković a kondiční trenér Martin Skřivánek. Hlavní kouč Dino Repeša si až do poloviny září plní své asistentské povinnosti u chorvatského národního týmu. "Přípravu povede nový asistent. Věřím, že hráči do ní vstoupí maximálně nažhaveni a motivováni, že se všichni budou chtít ukázat v co nejlepším světle," uvedl sportovní ředitel Radek Nečas.

Hned od startu přípravy se s Beksou sžívá chorvatský podkošový hráč Mateo Čolak, jenž do Česka přicestoval v pátek večer. Schází duo mladých nováčků Matyáš Vrábel-Adam Lukeš, neboť první jmenovaný je v rekonvalescenci po zranění z ME U20 a druhý dostal od trenérů týdenní volno po nedávno skončeném ME U18, stejně jako křídelník David Pekárek po kanadské Letní lize. K A-týmu se naopak připojili čtyři hráči extraligových juniorů: Josef Pluhař, Adam Mikuláš a bratři Jakub a Tomáš Novákovi. "Tím, že v současné chvíli probíhá ve Sportovní hale Dašická rekontrukce osvětlení a poté i palubovky, dopolední tréninky jsou situovány do haly Dukla a odpoledne budeme využívat halu v univerzitním kampusu," řekl dále Radek Nečas.

Co se týče hráčského kádru, klub intenzivně řeší příchod stěžejního muže na pozici 5. "Při výběru zahraničních hráčů jsme nijak netlačili na pilu, chtěli jsme si dát čas a vybrat dobře, aby noví hráči byli opravdovými posilami. V současné době finalizujeme jednání s pivotem, jehož jméno snad budeme moci fanouškům v brzké době oznámit," pokračoval sportovní ředitel Beksy, jenž je s hráčským kádrem spokojen. "Složili jsme tým, který bude jednoznačně motivovaný k tomu, aby dokázal uhrát co nejlepší umístění."

První přípravné utkání Beksa odehraje v neděli 28. srpna v německém Chemnitzu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti