Upravit stránku
25. 11. 2021

Příprava v repre pauze


Dva volné dny a znovu do práce. Takový je program pardubických basketbalistů v právě probíhající reprezentační přestávce, která potrvá do příštího čtvrtka.

Minulý týden, to byl pro Beksu pořádný kvapík.

Zápasy se hrály v rytmu středa - pátek - neděle.

Není divu, že na startu desetidenní reprezentační přestávky trenéři ordinovali svým hráčům zasloužené volno.

"Od začátku přípravy moc volna nebylo. Teď jsme hráčům dali pondělí a úterý volné, aby si odpočinuli, nejen fyzicky po náročném programu, ale i mentálně. Věřím, že to všem pomůže a prospěje," podotkl trenér Rino Repeša, jenž se vrátil se svým týmem do tréninkového procesu ve středu odpoledne. K dispozici nemá rozehrávače Tomáše Vyorala a křídelníka Davida Pekárka, kteří jsou v přípravě reprezentačního týmu na blížící se kvalifikační okno MS, a stále ani nemocného pivota Phila Henryho. "Phil se k nám připojí v sobotu," informoval Dino o očekávaném návratu důležitého hráče základní rotace.

Jaký program připravil týmu na nejbližší dny? "Začali jsme ve středu odpoledne, ve čtvrtek máme dva tréninky, v pátek a v sobotu jeden, v neděli bude volno a v pondělí znovu dva tréninky." Co se týče náplně tréninkových jednotek, je nasnadě, že v úvodní fázi jde především o fyzickou část. "V tomto týdnu je to hodně o fyzické přípravě, víc než o přípravě taktické, ta přijde na řadu příští týden. V něm se budeme více soustředit na taktické varianty, na naši obranu i útok, to vše i směrem k prvním zápasům po reprezentační přestávce, které nás čekají nas začátku prosince v Ústí n. L. a v Nymburce," doplnil Dino Repeša.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti