Upravit stránku
04. 09. 2023

Příprava: Beksa vs. Nymburk


Dvě přípravná utkání odehrají v tomto týdnu pardubičtí baskebalisté. V tom prvním bude jejich soupeřem Nymburk, hrát se bude ve středu 6. září od 17:30 ve Sportovní hale Dašická.

Úvodní dva přípravné duely Beksa prohrála.

Nejprve podlehla Kolínu 61:66, poté neuspěla na palubovce polského Slasku Wroclaw 84:103.

Nutno poznamenat, že ani do jednoho zápasu nenastoupili vinou zdravotních problémů rozehrávač Petr Šafarčík, křídelník Martin Kheil a podkošový hráč Jan Štěrba, v prvním duelu scházel i další rozehrávač Bryce Alford a v tom druhém pro změnu křídelník David Pekárek. "Je šance, že budeme hrát v trošku širší sestavě. Petr Šafarčík už se znovu zapojil do tréninkového procesu, ohledně Davidova stavu uvidíme na trénincích, které nás ještě čekají, jestli bude moct nastoupit nebo ne," uvedl trenér Dino Repeša.

Rovněž Nymburk dosud odehrál dvě přípravná utkání. V tom prvním porazil Slavii Praha přesvědčivě 97:58 (body: Svejcar 19, Bell 15, Sehnal 12, Bohačík 9, Kříž 9, Rylich 9...), následně přehrál Kolín 90:83 (body: Gordon 19, Kříž 16, Bell 15, Bohačík 12, Sehnal 11...). "Stejně jako ve Wroclawi, i tentokrát nás čeká zápas proti velice kvalitnímu soupeři, který hraje evropské poháry. Nymburk dost obměnil svoji soupisku, ale my v přípravě příliš nemyslíme na soupeře, soustředíme se především na nás," zdůraznil kouč Beksy. "Chceme odehrát kvalitní utkání v obraně i v útoku, držet dobré tempo hry. A i když jde stále o přípravu, budeme chtít zvítězit, protože je důležité nějaký přípravný zápas vyhrát," dodal Dino Repeša.

"Cítím se dobře," hlasí uzdravený Petr Šafarčík

Peco, kdy jsi znovu naskočil do přípravy s týmem a jak se momentálně cítíš?
"Do tréninkového procesu jsem se zapojil minulý čtvrtek, takže v době zápasu s Nymburkem to bude skoro týden. Zranění se naštěstí podařilo zastavit hned v zárodku, navíc můj tréninkový výpadek byl fakt krátký. Můžu říct, že se cítím dobře."

A předpokládám natěšeně na svoji zápasovou premiéru v přípravném období, že?
"Určitě. Těším se hodně. Pro mě to bude první zápas po třech měsících (od konce předcházející sezony - pozn. aut.). Shodou okolností znovu proti Nymburku. Těším se i na to, že se konečně poznám s novými spoluhráči i v zápase, což je přece jenom něco jiného než trénink."

Právě sehranost bude nesmírně důležitá pro ostrý úvod nové sezony, na jejímž začátku nás kromě Kooperativa NBL čeká i kvalifikace o FIBA Europe Cup...
"To je teď opravdu hlavní, abychom se navzájem co nejlépe poznali, zjistili, co každému na hřišti vyhovuje. To bude skutečně naprosto zásadní. Jenom škoda, že stále nenastoupíme kompletní, ale tak to prostě je. Z těch několika utkání, které nás ještě čekají do konce přípravy, musíme vymáčknout maximum."

Informace pro fanoušky
  • začátek utkání je v 17:30
  • jednotné vstupné činí 50 Kč
  • majitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma

Vstupenky můžete zakoupit online v síti Ticketportal.

Další přípravný duel Beksa odehraje v neděli 10. září v polské Zelené Hoře.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti